Zamknij

Andżelika Płótnicka mistrzynią Polski juniorów

00:00, 11.09.2020 opr. red. Aktualizacja: 19:56, 12.09.2020
Skomentuj

W Skierniewicach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Trójboju Siłowym. W zawodach uczestniczyli reprezentanci UKS Mechanik Sierpc.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Andżelika Płótnicka. Została nie tylko mistrzynią Polski, ale ustanowiła aż trzy nowe rekordy kraju. W przysiadzie uzyskała wynik 175 kg – to nowy rekord w kategorii juniorów. W martwym ciągu było jeszcze lepiej. 181 kg to rekord Polski seniorek. W wyciskaniu Andżelika miała 65 kg. Jej łączny rezultat to 421 kg – to też rekord Polski juniorów.

W kategorii J23 startowali Piotr Bilicki i Paweł Przybojewski. Piotr zajął ósme miejsce w kat. +84 kg. Jego wynik to 457,5 kg. Natomiast Paweł był szósty w kat. 83 z wynikiem 587,5 kg.