Zamknij
REKLAMA

Mazowiecki Festyn Zdrowy i Aktywny Senior

16:50, 10.09.2020 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

55 lat – to była dolna granica wieku osób, które mogły rywalizować w Mazowieckim Festynie „Zdrowy i Aktywny Senior”. Chętnych do spróbowania swoich sił w konkurencjach sportowych i rekreacyjnych nie brakowało.

 

Trzeci raz w Soczewce spotkali się starsi mieszkańcy północnego Mazowsza, by wziąć udział w Mazowieckim Festynie „Zdrowy i Aktywny Senior”. W tym roku impreza różniła się od poprzednich. Przed wejściem na boisko każdemu uczestnikowi została zmierzona temperatura, był też obowiązek zdezynfekowania rąk. W pakiecie startowym oprócz plecaka, koszulki, kubka i wody znalazła się również maseczka i żel do umycia dłoni. Przez cały czas trwania festynu przypominano o zachowaniu podstawowych zasad ochrony przed koronawirusem.

Głównym organizatorem imprezy było Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Chomiczówka”, a współorganizatorem Gmina Nowy Duninów. Festyn został dofinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego – Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Sportu.

Imprezę otworzyli prezes TKKF „Chomiczówka” Jacek Bączkowski oraz wójt gminy Nowy Duninów Mirosław Krysiak. Życzyli wszystkim dobrej zabawy, osiągnięcia wspaniałych wyników sportowych i dużo zdrowia.

Do Soczewki przyjechali także seniorzy z powiatu sierpeckiego. Była silna grupa m.in. z gminy Gozdowo, Sierpca, Ogniska TKKF „Kubuś”. O medale i nagrody walczono w konkurencjach: strzelaniu z broni pneumatycznej, ergometrze wioślarskim, biegu na dystansie 40 m, pchnięciu kulą, skoku w dal z miejsca, strzelaniu z łuku, rzucie lotką do tarczy. Uczestników podzielono na trzy kategorie: „młodzicy” (55 – 65 lat), „juniorzy młodsi” (66 – 70 lat) i „juniorzy” (powyżej 70. roku życia). Prowadzono osobną klasyfikację dla kobiet i mężczyzn.

- Pierwszy raz w życiu strzelałam z łuku. Udało mi się uzyskać 66 punktów, to dokładnie tyle, ile mam lat. Liczba ta przyniosła mi srebrny medal, pierwszy w życiu – stwierdziła Krystyna Korzeniewska z Rycharcic.

Na terenie festynu rozstawionych zostało wiele stanowisk z konkurencjami rekreacyjnymi. Można było m.in. spróbować swoich sił w jeździe na hulajnodze w alkogoglach, łowieniu ryb, tenisie stołowym na bardzo małych stołach, rzucie ringiem na paliki. Specjalne zajęcia z nordic walking poprowadził mistrz Polski Krzysztof Człapski. Na zabawy i konkursy zaprosił wodzirej, a na Scenie dla Seniora zaprezentowały się zespoły wokalne, były też występy solowe.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA