Inauguracja rozgrywek IV ligi

22:33, 03.08.2020 A.M Aktualizacja: 09:23, 05.08.2020

Piłkarze znów powrócili na boiska. MKS Kasztelan zainaugurował sezon w IV lidze grupy płocko-ciechanowsko-ostrołęckiej meczem z Wisłą II Płock.

Spotkanie odbyło się 1 sierpnia 2020 r. na sierpeckim stadionie. Zanim rozległ się gwizdek sędziego sygnalizujący początek meczu, Mariusz Czapiewski, delegat Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej wręczył puchar i piłki dla drużyny MKS Kasztelan za awans do IV ligi. Od sezonu 1999/2000 sierpecka drużyna po raz szósty walczy w tej klasie rozgrywek.

W pierwszej połowie piłkarze Wisły dominowali na boisku, atakując bramkę, w której stał Klaudiusz Kurek. Sierpczanom udawało się te ataki odpierać aż do 42 minuty. Zdobywcą pierwszej bramki na sierpeckim stadionie w sezonie 2020/21 był Kamil Dąbrowski. Po pierwszej połowie Wisła II Płock prowadziła 1:0.

Druga część spotkania rozpoczęła się o godzinie 17.00. Piłkarze i kibice uczcili chwilą ciszy bohaterów powstania warszawskiego.

Zawodnicy Kasztelana próbowali odrobić straty. Jednak to goście byli górą. W 56. minucie Filip Potrawiak zdobył drugiego gola dla Wisły. Wynik meczu ustalił w 87. minucie Krystian Ogrodowski, który okazał się skutecznym egzekutorem rzutu karnego. Mecz MKS Kasztelan – Wisła II Płock zakończył się przegraną sierpeckiego zespołu 0:3.

Kolejne spotkanie sierpecka drużyna rozegra z ekipą KS Łomianki w sobotę, 8 sierpnia, na stadionie miejskim w Sierpcu o godz. 11:00.