Zamknij
REKLAMA

Tenisowi mistrzowie

14:21, 27.07.2020 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Prawie dwa miesiące trwały rozgrywki w ramach Grand Prix Sierpca i Powiatu Sierpeckiego w Tenisie Ziemnym. Było wiele emocji, trochę niespodzianek i przede wszystkim dużo dobrej sportowej zabawy.

 

Organizatorami zawodów byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Ognisko TKKF „Kubuś” i UKS „Serw” Sierpc, a pomysłodawcą Radosław Nowakowski. Rywalizacja odbywała się na kortach Osiedla Zatorze i Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu. Tenisistów podzielono na dwie kategorie wiekowe: do 55 lat i powyżej 55 lat. Młodsi zawodnicy najpierw rozegrali mecze eliminacyjne w dwóch grupach. O tytuł mistrzowski walczyło w tej kategorii dziewięciu mężczyzn i jedna kobieta. Do półfinałów awansowali Arkadiusz Świeczkowski, Elżbieta Perzyńska, Dariusz Kraska i Tomasz Hoffman. Najpierw Tomasz Hoffman pokonał Dariusza Kraskę 7:0. Mecz pomiędzy Arkadiuszem Świeczkowskim i Elżbietą Perzyńską trwał dwa dni, bowiem ze względu na deszcz trzeba było go przerwać. Ostatecznie lepszy okazał się Arek, który wygrał 7:3. W spotkaniu o trzecie miejsce po bardzo zaciętym pojedynku Dariusz Kraska pokonał Elżbietę Perzyńską 7:4. Pojedynek finałowy rozpoczął się od prowadzenia Tomasza Hoffmana. Było już 4:2, ale Arkadiusz Świeczkowski zachował zimną krew, doprowadził do remisu i ostatecznie zwyciężył 7:5.

- Zacząłem grać w tenisa, kiedy w Zawidzu powstał kort. Jeździłem na turnieje. Później była przerwa. Nie sądziłem, że wygram w Grand Prix. Liczyłem na dobrą zabawę. Najtrudniejsze były pierwszy i ostatni mecz. Pierwszy, bo od razu trafiłem na dobrego przeciwnika. Przy ostatnim doszła jeszcze na początku kontuzja pachwiny, ale udało się wygrać i oczywiście cieszę się – powiedział Arkadiusz Świeczkowski.

W kategorii powyżej 55 lat grało pięciu zawodników systemem każdy z każdym. Zwycięzcą został Janusz Jezierski.

- Ważne, że mogliśmy się poruszać. I to było celem tych zawodów - żeby propagować zdrowy styl życia. Wszyscy wygraliśmy. Były tylko mecze lepsze, nie było gorszych– stwierdził Janusz Jezierski.

Drugie miejsce zajął Bogdan Wiśniewski, a trzecie Adam Słoma.

Dla zawodników były pamiątkowe puchary i dyplomy, a dla najlepszych upominki. Wyróżniono też najmłodszego tenisistę Grand Prix – Szymona Prackiego i najstarszego – Jakuba Grodzickiego. Gratulacje zawodnikom złożyli burmistrz Jarosław Perzyński i radny miejski Piotr Rzeszotarski.

 

 

Wyniki:

Kategoria do 55 lat:

I miejsce Arkadiusz Świeczkowski

II miejsce Tomasz Hoffman

III miejsce Dariusz Kraska

IV miejsce Elżbieta Perzyńska

V miejsce Grzegorz Kuskowski

VI miejsce Krzysztof Skrzyński

VII miejsce Mariusz Kopyciński

VIII miejsce Marek Listkowski

IX miejsce Szymon Pracki

X miejsce Damian Mielczarek

Kategoria powyżej 55 lat:

I miejsce Janusz Jezierski

II miejsce Bogdan Wiśniewski

III miejsce Adam Słoma

IV miejsce Jakub Grodzicki

V miejsce Jerzy Pesta

 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JjJj

0 0

Odstępu nie ma to maseczki powinny być pseudo elita sierpecka 20:14, 28.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz