Mazur przegrywa z USAR Kwidzyn

18:33, 15.03.2020 | A.M
Skomentuj

W szesnastej kolejce spotkań I ligi piłki ręcznej MKS Mazur Sierpc podejmował na własnym boisku USAR Kwidzyn. Sierpeccy szczypiorniści zafundowali kibicom wiele emocji, ale zabrakło szczęśliwego zakończenia.

Zawodników na parkiet wyprowadziły dzieci z Akademii Piłki Ręcznej ,,Fabryka Szczypiornistów’’ prowadzonej przez Filipa Kopra. Mecz między Mazurem a USAR Kwidzyn uważany był za najciekawsze spotkanie kolejki. Dobrze zaczęli goście. Dopiero w 12. minucie sierpczanom udało się doprowadzić do remisu 4:4. Na koniec pierwszej połowy Mazur prowadził 11:9. Druga część rozpoczęła się od przewagi gospodarzy. W 40. minucie drużyna Marka Listkowskiego prowadziła 16:12. Dziesięć minut przed końcem na tablicy wyników wyświetlał się wynik 20:16. Wydawało się, że Mazur „dowiezie” zwycięstwo do końca. Jednak zabrakło spokoju. Gdy do końcowego gwizdka brakowało trzech minut, szczypiorniści z Kwidzyna doprowadzili do remisu 22:22. Szybka odpowiedź Mazura i Adrian Prątnicki zdobył kolejną bramkę. Sierpczanie prowadzili 23:22. Dwie minuty, które pozostały do końca meczu, wykorzystał Bartosz Janiszewski z USAR-a. Dwukrotnie celnie rzucił i doprowadził do zwycięstwa drużyny z Kwidzyna 24:23.

Najwięcej bramek dla Mazura (po sześć) zdobyli Adrian Prątnicki i Sylwester Lisicki.

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, spowodowanym rozprzestrzenianiem się koronawirusa i w trosce o ochronę zdrowia wszystkich uczestników zawodów, komisarz ds. rozgrywek ZPRP postanowił zawiesić do odwołania wszystkie rozgrywki seniorskie prowadzone przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce i Wojewódzkie Związki Piłki Ręcznej.