Katarzyna Rajkowska - mistrzynią Polski żaczek

14:01, 20.01.2020 SP Jeżewo Aktualizacja: 14:02, 20.01.2020

Około 100 najlepszych tenisistek stołowych spotkało się w Drzonkowie koło Zielonej Góry by rywalizować o miano najlepszej żaczki w Polsce.

W piątek rywalizowały dziewczęta, które nie awansowały do turnieju głównego z eliminacji wojewódzkich. Barbara Olkowicz z Jeżewa walczyła bardzo dzielnie, ale ostatecznie zajęła trzecie miejsce w eliminacjach i nie awansowała do turnieju głównego. Kasia Rajkowska na pierwszym GPP w Łaziskach Górnych była druga i uznano ją za jedną z faworytek tego turnieju. Droga na szczyt była jednak bardzo wyboista. W grupie po dwóch łatwych spotkaniach trafił się bardzo trudny mecz z Aleksandrą Makar z Przemyśla. Pierwsze dwa sety Kasia przegrała do 9. Kolejne sety, które wygrała zawodniczka z Jeżewa, też nie były sielanką. Gdy w piątym secie Kasia wygrywała 9:5, wydawało się, że jest już po meczu. Rywalka doprowadziła do wyrównania 9:9 i dopiero w końcówce lepsza okazała się zawodniczka z Jeżewa. Mecz o wejście do czołowej szesnastki Kasia Rajkowska wygrała z Aleksandrą Przybylską z Polonii Śmigiel 3:1. Rywalka tylko w pierwszym secie nawiązała walkę. Kolejne sety to zdecydowana dominacja jeżewianki. Na drodze o wejście do najlepszej czwórki stanęła Julia Kowalska z Kcyni. Kcynianka gra długim czopem. Jest to okładzina, która daje fałszywe zakłócenie w torze lotu piłeczki. Mimo że Kasia trenuje również i na takie okładziny, to mecz był bardzo wyczerpujący. Po trzech setach rywalka prowadziła 2:1. Czwarty i piąty set to popis gry zawodniczki z Jeżewa, która wygrała je 11:5 i 11:7. O wejście do finału przyszło grać Kasi z Agatą Krause z MKS MDK Bydgoszcz. To jej odwieczna rywalka, która ostatnio jest w świetnej formie. Pojedynek po rewelacyjne grze zawodniczki z Jeżewa zakończył się wynikiem 3:0, w setach (11:7,11:4,11:8). I pozostał wielki finał. Organizatorzy przygotowali wspaniałą oprawę, jak na największych imprezach światowych. Początek gry o prymat w Polsce to zdecydowana dominacja zawodniczki z Jeżewa, która pierwsze dwa sety wygrała 11:5 i 11:6. W trzecim była bardziej zacięta walka. Kasia prowadziła już 10:8, by ulec ostatecznie 10:12. Czwarty set padł łupem rywalki 11:13. W ostatnim zawodniczka z Jeżewa pokazała jednak, że jest w świetnej formie i wygrała go 11:2. W ceremonii dekoracji uczestniczył Lucjan Błaszczyk, jeden z najlepszych polskich zawodników. Kasia Rajkowska z SLKS „OLimpijczyk” Jeżewo stanęła nas najwyższym stopniu podium.