Zamknij
REKLAMA

Zawodnicy amp futbolu w Mechaniku

22:52, 05.01.2020 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 


 

Czy można być po amputacji nogi i grać w piłkę nożną? A dlaczego nie! W Zespole Szkół nr 1 w Sierpcu gościli piłkarze amp futbolu, którzy opowiadali o swojej przygodzie ze sportem, a także rozegrali pokazowe mecze z udziałem uczniów i nauczycieli Mechanika.


 

Amp futbol jest grą w piłkę nożną dostosowaną do zawodników, którzy są po jednostronnej amputacji kończyny dolnej w przypadku graczy z pola lub kończyny górnej u bramkarzy. W Polsce obecnie cztery drużyny biorą udział w rozgrywkach ligowych. Uczniowie Mechanika mieli okazję poznać czterech piłkarzy: Cezarego Pokorskiego – napastnika Miedziowych Polkowice, Rafała Bieńkowskiego - obrońcę Kuloodpornych Bielsko-Biała, Mateusza Sadłowskiego - napastnika Legii Amp Futbolu Warszawa oraz Arkadiusza Wernera - pomocnika Amp GKS Góra. Spotkanie z nimi zorganizowano z okazji Dnia Osób Niepełnosprawnych. Goście opowiadali, jak trafili do sportu, o swoich przygotowaniach do sezonu, czym zajmują się na co dzień. Rozmawiali również o niepełnosprawności.

- Nie mogę wstać lewą nogą z łóżka, więc wszystkie dni mam udane – powiedział z uśmiechem jeden z piłkarzy.

Zawodnicy amp futbolu zwrócili także uwagę na zmiany, jakie zaszły w ciągu ostatnich lat w sposobie postrzegania osób niepełnosprawnych. Jeden z nich przywołał opowieść swojej znajomej, która jeżdżąc do babci na wieś, była chowana w domu, „żeby sąsiedzi jej nie widzieli”. Dziś takie przypadki zdarzają się coraz rzadziej.
Po spotkaniu odbyły się mecze towarzyskie z udziałem uczniów oraz kadry nauczycielskiej i zaproszonych gości. Imprezę objął swoim patronatem Starosta Sierpecki.

 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone