Zamknij
REKLAMA

Nowy Rok na Sportowo

21:25, 04.01.2020 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 

Najpierw trzeba wysunąć do przodu jedną nogę, potem drugą i tak na przemian, aż pokona się pięć albo jeszcze lepiej osiem kilometrów i będzie można uznać rok za dobrze rozpoczęty. Tak przynajmniej twierdzą ci, którzy po raz kolejny wzięli udział w powitaniu Nowego Roku na Sportowo.

 

1 stycznia wiele osób próbuje wprowadzić nowe zasady w swoim życiu. Na czele list zwykle znajduje się dbałość o zdrowie i kondycję fizyczną. Na dobry początek Ognisko TKKF „Kubuś” w Sierpcu od lat proponuje wspólną wędrówkę po lesie. Także w tym roku chętnych nie zabrakło. W samo południe na parking do lasu walerianowskiego przybyli piechurzy, nordicowcy, biegacze i rowerzyści. Noworoczne życzenia złożył prezes Jakub Grodzicki. Lampką szampana wzniesiono toast za pomyślny początek lat dwudziestych. Nie zabrakło życzeń: zdrowia, lepszej kondycji, poprawienia rekordów życiowych i wytrwania w noworocznych postanowieniach.

Po krótkiej rozgrzewce, podczas której obowiązkowe było zrobienie jaskółki, ruszono do lasu. Rowerzyści pojechali swoimi ścieżkami, a piechurzy ruszyli swoimi. Pogoda dopisała. Ostry wiatr, który dawał się we znaki w Sierpcu, w lesie nie był w ogóle odczuwalny. Do 3 km wszyscy szli razem, podziwiając widoki, słuchając śpiewu ptaków, rozmawiając. Niektórzy wśród liści i mchu wypatrzyli nawet… grzyby. Po przejściu 3 km przyszedł czas na decyzję, w którą stronę iść dalej. Ci, którzy nie czuli się na siłach, powrócili na parking (łącznie przeszli pond pięć kilometrów). Była jednak grupa, która postanowiła pójść dalej. Dla niektórych zaskoczeniem był cel wędrówki - zbiornik wodny w środku lasu.

- Nigdy tu wcześniej nie byłam, a całe życie mieszkam w Sierpcu. Nawet nie wiedziałam, że takie miejsce jest. Fantastycznie się dziś szło. Nawet nie poczułam, że to było ponad 8 km. Nie wiedziałam, że dam radę, ale człowiek nie dowie się, dopóki nie spróbuje – stwierdziła jedna z pań.

 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone