Kasztelan i Orzeł na czele ligi okręgowej

19:36, 03.11.2019 A.M Aktualizacja: 11:05, 04.11.2019

Dwunasta kolejka rozgrywek ligi okręgowej większych zmian w tabeli nie przyniosła. Nadal na dwóch pierwszych miejscach są drużyny z powiatu sierpeckiego.

Mecz z Kasztelanem na długo pozostanie w pamięci zawodników Pogoni Słupia. Podczas meczu derbowego na sierpeckim stadionie dostali bolesną lekcję. Kasztelan już po pierwszej połowie prowadził 5:0. W drugiej padło jeszcze więcej bramek. Sierpczanie strzelili ich aż dziewięć. Pogoń odpowiedziała tylko jedną. Ostatecznie Kasztelan pokonał drużynę ze Słupi 14:1. Gole dla sierpeckiego zespołu zdobyli: Kamil Nowicki – siedem, w tym jedną z rzutu karnego (To pierwszy sezon tego gracza w Kasztelanie. W jedenastu meczach zdobył 24 bramki), hat-tricka zaliczył Piotr Majchrzak, dwukrotnie bramkarza Pogoni pokonał Jakub Kustra, po jednym celnym trafieniu mieli także Paweł Winnicki i Rafał Sobczak. Kasztelan z dorobkiem 28 punktów prowadzi w ligowej tabeli, Pogoń jest na dwunastym miejscu (8 pkt).

Orzeł Goleszyn, jak to ma w zwyczaju, zgotował swoim kibicom mały horror. W wyjazdowym meczu zmierzył się ze Skrą Drobin. Po pierwszej połowie prowadził 3:0 i wszystko wskazywało, że spokojnie „dowiezie” wynik do końca. Spokój jednak nie jest ulubionym słowem piłkarzy Orła. Skra zdobyła dwie kolejne bramki i miała szansę na wyrównanie, bo sędzia podyktował rzut karny. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze dla drużyny z Goleszyna. Orzeł pokonał Skrę 3:2. Bramki dla zespołu z naszego powiatu strzelili Dawid Stawicki (dwie) i Mateusz Biegański (jedną). Orzeł jest na drugim miejscu, ma 26 pkt.

Skrwa Łukomie po raz kolejny przegrała. Tym razem przed własną publicznością uległa Zrywowi Bielsk 1:4. Skrwa zajmuje trzynaste miejsce i zgromadziła zaledwie 7 pkt.

Przed nami ostatnia kolejka rundy jesiennej.