Zamknij
REKLAMA

Miesiąc dla Zdrowia

11:53, 03.11.2019 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 


Marsz nad Sierpienicą zakończony wizytą w czakramie, jesienne ćwiczenia w skansenie, aqua aerobik i zajęcia w siłowni – to propozycje Ogniska TKKF „Kubuś” na Miesiąc dla Zdrowia.

 

Od lat Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej organizuje w wielu miejscach w kraju akcję Miesiąc dla Zdrowia, próbując przekonać Polaków, jak ważną rolę w życiu odgrywa ruch, szczególnie na świeżym powietrzu. Codzienna aktywność fizyczna została umieszczona przez lekarzy u podstawy piramidy żywnościowej. Od lat wiadomo, że ćwiczy się dużo przyjemniej w grupie, która mobilizuje i wzajemnie się wspiera. Stąd też pomysł, który wsparło Ministerstwo Sportu i Rekreacji, aby poprzez szereg lokalnych inicjatyw pokazać i zachęcić do różnych form ruchu.

W Sierpcu przez cały październik wszyscy chętni mogli uczestniczyć w różnorodnych zajęciach organizowanych przez Ognisko TKKF „Kubuś”. Miesiąc dla Zdrowia rozpoczął się marszem wzdłuż Sierpienicy. Uczestnicy spotkali się przy skwerze 50-lecia Ogniska i po krótkiej rozgrzewce ruszyli, by pokonać „Andzię”, a później przejść wzdłuż rzeki do Czakramu Sierpeckiego. Tam czekał na nich gospodarz Mirosław Rodziewicz, który opowiedział trochę o historii tego miejsca. Można było pomedytować, a na koniec poćwiczyć w pobliżu kręgu.

Przez cały październik grupa chętnych spotykała się, by wspólnie maszerować po skansenie. Piękna jesienna pogoda sprzyjała spacerom, a zdjęć wśród urokliwych mazowieckich chałup i drzew pokrytych kolorowymi liśćmi zrobiono bardzo dużo.

Po spacerach był czas na zajęcia w basenie – aquaaerobik, pływanie i chwile relaksu w saunie czy jacuzzi.

Grupa Ogniska jako pierwsza skorzystała z możliwości wejścia do nowej siłowni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ćwiczący byli pod wrażeniem tego miejsca.

Podczas tego miesiąca wiele osób miało okazję przekonać się, że rekreacyjne uprawianie sportu jest dla każdego i warto ruszyć się z kanapy.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz