Sierpecka Liga Szachowa III runda

01:20, 03.11.2019 A.M Aktualizacja: 10:14, 04.11.2019

Przedostatnia runda Sierpeckiej Ligi Szachowej nie spowodowała większego zamieszania w klasyfikacji końcowej, chociaż niespodzianki były.

Organizatorami zawodów są: Ognisko TKKF „Kubuś”, Rada Powiatowa Zrzeszenia LZS i CKiSz. Liga dofinansowana jest ze środków Gminy Miasto Sierpc. Zgodnie z regulaminem odbędą się cztery rundy. Najlepszych dziesięciu zawodników w każdym turnieju otrzymuje punkty do klasyfikacji końcowej. Pod uwagę będą brane wyniki z trzech najlepszych rund.

Jako pierwsi grę rozpoczęli uczniowie szkół podstawowych oraz pierwszych klas szkół średnich. Grali młodzi szachiści z Sierpca, Szczutowa, Łukomia i Rypina. Zagrano systemem szwajcarskim pięć rund. Każdy z zawodników miał 10 minut na rozegranie partii.
Wśród dziewcząt po raz kolejny niepokonana była Emilia Urbańska ze SP nr 2 Sierpc. Drugie miejsce zajęła Magdalena Prószyńska, a trzecie Zofia Jagodzińska. Obie są uczennicami I Prywatnej SP w Sierpcu. W kategorii chłopców drugi turniej z rzędu wygrał Sebastian Hoffman z ZS nr 2. Drugie miejsce wywalczył Kacper Ciastek z ZS nr 1, a trzecie Bartosz Urbański ze SP nr 2.

Szachiści w kategorii open rozegrali siedem rund systemem szwajcarskim. Sporą niespodziankę sprawił Sebastian Hoffman, któremu udało się zremisować ze swoim nauczycielem gry w szachy, jednym z najlepszych szachistów naszego powiatu Kamilem Borkowskim. Trzecią rundę w kategorii open wygrał Jan Szymański (TKKF „Kubuś” Sierpc). Drugi był Kamil Borkowski (Rościszewo), a trzeci Jarosław Ablewski (Sierpc).

Kto wywalczy tytuł zwycięzcy Sierpeckiej Ligi Szachowej, przekonamy się już 21 listopada 2019 r., kiedy to odbędzie się ostatnia runda i zostaną wręczone nagrody.