Zamknij
REKLAMA

Najlepsi młodzi biegacze

03:09, 01.11.2019 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

Do Sierpca przyjechali najlepsi młodzi biegacze z dawnego województwa płockiego. Rywalizacja była niezwykle zacięta. W niektórych kategoriach liczba startujących zawodników przekraczała sześćdziesiąt. 


Zawody na sierpeckim Zatorzu były kolejnym sprawdzianem dla młodych biegaczy. Tym razem każdy biegał dla siebie. Chętnych do zajęcia miejsca na podium nie brakowało. Przyjechali reprezentanci czterdziestu szkół, m.in. z Płocka, Bulkowa, Łukomia, Gozdowa, Rościszewa, Gójska, Nowej Wsi. Na takiej imprezie nie mogło też zabraknąć sierpczan. Indywidualne biegi przełajowe zostały rozegrane w ramach eliminacji rejonowych do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Ich głównym organizatorem był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Sierpcu. Odbyło się dwanaście biegów, w których wzięło udział ośmiuset zawodników. Według regulaminu dwunastu pierwszych biegaczy na mecie zakwalifikowało się na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbędą się na wiosnę w Siedlcach.
Na najwyższym podium z biegaczy z powiatu sierpeckiego stanęli: Marcel Żendarski ze SP 2 Sierpc (rocznik 2008), Patrycja Cackowska ze SP Gójsk (2006), Mikołaj Krzywda ze SP Rościszewo (2005). Srebrny medal wywalczyli Agata Pomorska ze SP Gozdowo (2007), Igor Nawrocki ze SP 2 Sierpc ( 2007), Kacper Górski ( 2006), Kamil Sowiński z ZS nr 1 Sierpc (2004-2003). Trzecie miejsce zajęli w swojej kategorii wiekowej Lena Kwiecień ze SP 2 Sierpc (2008), Jakub Gajdka ze SP 2 Sierpc (2007), Krystian Górski z ZS nr 2 Sierpc (2000-2002).

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz