Turniej o Puchar Wójta Gminy Sierpc

08:45, 19.10.2019 UG Sierpc Aktualizacja: 08:45, 19.10.2019

W hali sportowej w Borkowie Kościelnym odbył się II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Sierpc.

W zawodach uczestniczyło sześć drużyn: Orzeł Goleszyn, SP Bledzewo, SP Sudragi, SP Borkowo klasa V, SP Borkowo klasa VI A i Borkowo Wielkie. W wyniku losowania zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej znaleźli się: SP Borkowo klasa V, SP Sudragi, SP Borkowo klasa VI A, a w drugiej: Borkowo Wielkie, SP Bledzewo, Orzeł Goleszyn. W ramach grup grano system każdy z każdym. Rywalizacja była bardzo zacięta. O piąte miejsce zagrały drużyny, które zajęły trzecie miejsce w swoich grupach. Aż 4:0 Borkowo Wielkie pokonał SP Borkowo VI A i tym samym zajęło piąte miejsce. W pierwszym półfinale SP Sudragi przegrały z SP Bledzewo (0:1), natomiast w drugim Orzeł Goleszyn wygrał z SP Borkowo klasa V (10:0). Spotkania, które zadecydowały o ostatecznym podziale miejsce na podium, były bardzo emocjonujące. W meczu o trzecie miejsce SP Sudragi wygrały z SP Borkowo klasa V (4:2). Zwycięzcą turnieju został Orzeł Goleszyn, który w finale pokonał SP Bledzewo 8:0.Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, natomiast zdobywcy trzech pierwszych miejsc puchary i medale. Ponadto z każdej drużyny organizatorzy wybrali najlepszego zawodnika. Pamiątkowe statuetki otrzymali: Antoni Wasiński – Orzeł Goleszyn, Miłosz Sobolewski – SP Bledzewo, Paweł Rybkiewicz – SP Sudragi, Robert Bukowski – SP Borkowo klasa V, Jakub Wasiński – Borkowo Wielkie, Jakub Piórkowski – SP Borkowo klasa VIA.

Organizatorami turnieju byli: Urząd Gminy w Sierpcu, Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym, LUKS w Borkowie Kościelnym.