Jesienne bieganie po leśnych ścieżkach

17:35, 06.10.2019 A.M Aktualizacja: 09:08, 07.10.2019

Spadające, kolorowe liście to znak, że czas na Jesienne Biegi w Studzieńcu. Po leśnych ścieżkach biegali uczniowie szkół podstawowych, średnich i dorośli.

Organizatorami zawodów byli: Rada Powiatowa LZS, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu oraz Ognisko TKKF „Kubuś” w Sierpcu. Imprezę dofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Biegano na dystansach od 600 do 3000 metrów. Trasy nie należały do najłatwiejszych. Utrudnieniem były wystające z ziemi korzenie drzew. Nagrodzono najlepszych zawodników w dziesięciu kategoriach wiekowych.

Oprócz nagród indywidualnych przyznano również puchary w klasyfikacji drużynowej. Punkty zdobywało piętnastu pierwszych biegaczy na mecie. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyli biegacze z SP Gozdowo, drugie miejsce zajęła SP Rościszewo, a trzecie SP Gójsk. W kategorii szkół średnich najwięcej punktów zgromadził ZS nr 1 w Sierpcu, kolejne miejsce zajęli uczniowie ZS nr 2 w Sierpcu i ZSCKR w Studzieńcu.

Imprezą towarzyszącą biegom był turniej piłki siatkowej trójkami, rozgrywany w hali. W kategorii szkół podstawowych siatkarki ze Szczutowa pokonały Mochowo. Wśród chłopców triumfowali siatkarze z Bledzewa. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szczutowa, a trzecie z Mochowa. W kategorii szkół średnich wśród dziewcząt zwyciężyła drużyna LO Sierpc, drugie miejsce wywalczyły siatkarki z ZS nr 1, a trzecie z ZSCKR w Studzieńcu. Wśród chłopców wygrali uczniowie ZSCKR w Studzieńcu. Na drugim miejscu podium stanęli zawodnicy ZS nr 1 w Sierpcu, a na trzecim LO Sierpc.

Puchary i statuetki wręczali dyrektor ZSCKR Elżbieta Butajło, przewodniczący RP LZS Wojciech Szablewski i sekretarz RP LZS Sławomir Malanowski.