Zamknij
REKLAMA

Pierwszy mecz i pierwsze zwycięstwo Mazura

11:34, 06.10.2019 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

Rozpoczęły się rozgrywki I ligi piłki ręcznej. MKS Mazur pierwszy mecz w sezonie 2019/20 rozegrał na własnym boisku, gdzie podejmował Juranda Ciechanów.


 

Zanim rozległ się pierwszy gwizdek podziękowano za pracę wieloletniemu prezesowi MKS Mazur Jerzemu Listkowskiemu. Do życzeń od obecnego zarządu klubu dołączył się poseł Waldemar Olejniczak i starosta Mariusz Turalski. Mimo że Jerzy Listkowski ustąpił z pełnienia funkcji, to nadal jest związany z Mazurem. Podczas meczu wcielił się w rolę spikera sportowego i komentował to, co działo się na boisku.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gości po rzucie Patryk Dębieca. Jednak Mazur szybko pokazał, kto rozdaje karty w tym spotkaniu. Już w dziesiątej minucie prowadził 5:3, w dwudziestej 11:6, a w trzydziestej 15:9. Przewaga rosła również w drugiej części spotkania. W 49. minucie sierpczanie prowadzili już czternastoma bramkami 26:12. Mecz zakończył się zwycięstwem Mazura 28:20. Najwięcej bramek dla naszej drużyny rzucili Filip Koper, Sylwester Lisicki - po 5 i Hubert Rutkowski, Adrian Prątnicki - po 4.

- Mecz dość dynamiczny, z przewagą naszego zespołu. Trener, Marek Listkowski, trafił z formą. Drużyna została odmłodzona. Naszym głównym celem na ten sezon jest utrzymanie w lidze – powiedział prezes MKS Mazur Piotr Tyndorf.

Już we wtorek, 8 października, odbędzie się mecz w ramach Pucharu Polski. Mazur zagra w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu z Wisłą II Płock. Początek godz. 18.00.

 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz