Najsilniejsi zawodnicy z całej Polski przyjechali do Sierpca, aby rywalizować w Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym. W zawodach padło wiele rekordów krajowych i życiowych, a kibice z zapartym tchem śledzili widowiskowe zmagania w trzech klasycznych konkurencjach: przysiadzie, wyciskaniu leżąc i martwym ciągu.
Mistrzostwa, które trwały trzy dni, odbyły się w hali Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu. Organizatorami zawodów byli: Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego, Zespół Szkół nr 1 oraz Uczniowski Klub Sportowy „Mechanik” Sierpc. Uczestników, trenerów i zaproszonych gości powitał dyrektor szkoły Piotr Tyndorf. Oficjalnego otwarcia Mistrzostw dokonał prezes Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego (PZKFiTS) Paweł Filleborn. Na widowni znaleźli się m.in. marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, starosta sierpecki Przemysław Burzyński, wicestarosta Piotr Rzeszotarski oraz burmistrz Sierpca Jarosław Perzyński. Wśród gości byli również radni miejscy i powiatowi, którzy z zainteresowaniem obserwowali sportowe zmagania.
W zawodach wzięło udział 182 zawodników – 56 kobiet i 126 mężczyzn – startujących w kategoriach juniorów, seniorów i weteranów, podzielonych na kategorie wagowe. W trójboju siłowym kluczowy jest łączny wynik w trzech bojach: przysiadzie, wyciskaniu leżąc i martwym ciągu.
W kategorii juniorów 16 lat zwyciężył Jan Gawlak-Socka (Wiking Starachowice, kat. 83 kg) z wynikiem 585 kg (230-135-220). Wśród juniorów 18 lat najlepszy okazał się Jakub Golianek (Wiking Starachowice, kat. 105 kg) z wynikiem 842,5 kg (330-262,5-250). W grupie juniorów 20 lat triumfował Maksym Pryshliak (VIP Team Grajewo, kat. 74 kg) z wynikiem 615 kg (250-150-215). W kategorii juniorów 23 lata pierwsze miejsce zdobył Piotr Marzysz (kat. 120+), który uzyskał imponujące 950,5 kg (350-283-317,5).W rywalizacji seniorów tytuł mistrza zdobył Mariusz Grotkowski (Wiking Starachowice, kat. 66 kg) z wynikiem 745 kg (260-215-270). Najstarszy uczestnik zawodów, 59-letni Jan Wegiera (Wiking Starachowice), osiągnął znakomity wynik 840 kg (300-270-270), udowadniając, że wiek nie jest przeszkodą w sportowych sukcesach.
Reprezentanci UKS „Mechanik” również świetnie się spisali. Oliwier Gąsiorowski (kat. 74, J16) zdobył trzecie miejsce z wynikiem 355 kg, Paweł Różycki (kat. 74, J20) uplasował się na drugim miejscu z wynikiem 485 kg, a Kacper Kamiński (kat. 105, J16) wywalczył srebro z wynikiem 350 kg.
Podczas mistrzostw marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik wręczył Medal Pamiątkowy „Pro Masovia” Janowi Koszalskiemu, wieloletniemu zawodnikowi sportów siłowych, za jego zasługi w rozwoju tej dyscypliny. Prezes PZKFiTS Paweł Filleborn podziękował Bogdanowi Jasińskiemu, Grzegorzowi Włodarskiemu i Mariuszowi Zimnawodzie za ich wkład w rozwój sportów siłowych. Organizatorzy, w tym Wojciech Skorłutowski – inicjator wydarzenia, wielokrotny mistrz Polski i trener – otrzymali wiele słów uznania za perfekcyjne przygotowanie imprezy.
– Serdeczne podziękowania składam sponsorom i partnerom, w tym Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Sierpcu, Firmie Transportowo-Logistycznej Dariusz Wąsowski, a także władzom lokalnym: Starostwu Powiatowemu, Urzędowi Miasta i MOSiR w Sierpcu – podsumował Wojciech Skorłutowski.
fot. UKS Mechanik
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz