Zamknij
REKLAMA

Pięć godzin walki z upałem i i rywalami

21:03, 26.08.2019 | MARS
REKLAMA
Skomentuj

 

Po ponad pięciu godzinach zmagań Kamil Witkowski z Lelic i Wojciech Kępczyński z Płocka okazali się najlepsi w międzywojewódzkim turnieju piłki siatkowej plażowej w Mochowie.

W rywalizacji wystartowało 12 dwójek. Chętnych byłoby znacznie więcej, ale organizatorów z Fundacji „Mocni Mocą Nadziei” nieco ograniczała logistyka, bo przy Szkole Podstawowej w Mochowie jest jedno boisko i byłoby trudno zakończyć rywalizację w ciągu jednego dnia. Ogromnym utrudnieniem dla grających okazał się upał. Ale wszyscy - w tym trzy dziewczęta w zespołach mieszanych - walczyli z ogromnym poświęceniem. Najpierw siatkarze rywalizowali w dwóch grupach systemem każdy z każdym. W następnym etapie po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinału, a pozostałe ekipy walczyły o miejsca: dziewiąte, siódme i piąte.

W pierwszym półfinale Kamil Witkowski z Lelic i Wojciech Kępczyński z Płocka walczyli z Damianem Mielczarkiem i Tomaszem Kurachem z gminy Gozdowo. Mecz stał na wysokim poziomie, wprawdzie cały czas prowadziła ta pierwsza dwójka, ale często wynik oscylował blisko remisu. Decydujące okazały się mocne ataki Kamila Witkowskiego i to jego zespół po zwycięstwie 21:17 zameldował się w finale.

W drugim półfinale doszło do ciekawego pojedynku zespołów z z województwa kujawsko-pomorskiego, czyli Mateusza Szczytniewskiego i Piotra Rohde ze świetnym mikstem Marta Dąbrowska - Emil Kozanecki. Marta Dąbrowska przed rokiem przeszła z drużyny z Chalina do występującego w I lidze siatkówki kobiet Jokera Świecie i tam kontynuuje karierę. Tym razem lepsi okazali się panowie, wygrali 21:15. W pojedynku o trzecie miejsce mikst z Chalina (powiat lipnowski) ponownie pokazał się z bardzo dobrej strony, a zagrywki leworęcznej Marty Dąbrowskiej sprawiały spore problemy rywalom. Ostatecznie Mielczarek - Kurach okazali się jednak minimalnie lepsi, wygrali 21:18 i wywalczyli cenne trzecie miejsce w "Turnieju III Województw".

W ścisłym finale Witkowski i Kępczyński zaczęli bardzo mocno, prowadzili 4:1 i 8:4. Rywale z Chalina byli chyba zmęczeni ciężkim turniejem, ale nie rezygnowali i walczyli o każdą piłkę. Musieli uznać jednak wyższość rywali i ostatecznie ulegli 13:21.

Okazałe puchary i nagrody rzeczowe czołowej trójce wręczył wójt gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski. Warto podkreślić, że w organizacji zawodów pomagały wolontariuszki z Fundacji „Mocni Mocą Nadziei”. Projekt "Łączy nas sport" - cykl turniejów plażowej piłki siatkowej współfinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Do zobaczenia za rok!

(MARS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone