Zamknij
REKLAMA

Rywalizacja jachtów w Szczutowie

09:38, 25.08.2019 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

Trwa cykl Regat o Puchar Jeziora Urszulewskiego. W sobotę, 17 sierpnia, udało się rozegrać tylko jeden wyścig. Żeglarzom przeszkodził brak wiatru.

 

Organizatorem zawodów jest firma Usługi Turystyczne Marek Gajdka. Patronat honorowy objęli: poseł Waldemar Olejniczak, Starostwo Powiatowe w Sierpcu, Gmina Szczutowo oraz Nadleśnictwo Płock. Jachty mają do pokonania trasę wyznaczoną przez boje. Rozegrano już czternaście wyścigów. Zwycięzcą ostatniego po raz kolejny został jacht Viking (Henryk Gzubicki i Igor Gołebiewski). Drugie miejsce zajęła Sasanka (Piotr Nowakowski, Artur Manelski), trzecie Posejdon (Piotr Podlaski, Urszula Maksymiuk). Jako czwarty linię mety minął jacht Ruda (Irek Jakubowski, Hubert Litwiniak). Piąty był Micro Polo 1 (Henryk Opara, Jakub Gajdka), a na szóstej pozycji uplasowała się Tina (Andrzej i Łukasz Zimińscy).

W klasyfikacji generalnej Viking umocnił się na prowadzeniu (78 pkt.). Drugie miejsce zajmuje Posejdon (67 pkt.), trzecia jest Sasanka z 45 pkt. Na czwartej pozycji znajduje się Micro Polo 2 – 37 pkt., na piątej Micro Polo 1 – 31 pkt., na szóstej Ruda – 19 pkt., a na siódmej Tina – 11 pkt.

Kolejne wyścigi odbędą się w sobotę, 14 września.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone