Trwa cykl Regat o Puchar Jeziora Urszulewskiego. W sobotę, 17 sierpnia, udało się rozegrać tylko jeden wyścig. Żeglarzom przeszkodził brak wiatru.
Organizatorem zawodów jest firma Usługi Turystyczne Marek Gajdka. Patronat honorowy objęli: poseł Waldemar Olejniczak, Starostwo Powiatowe w Sierpcu, Gmina Szczutowo oraz Nadleśnictwo Płock. Jachty mają do pokonania trasę wyznaczoną przez boje. Rozegrano już czternaście wyścigów. Zwycięzcą ostatniego po raz kolejny został jacht Viking (Henryk Gzubicki i Igor Gołebiewski). Drugie miejsce zajęła Sasanka (Piotr Nowakowski, Artur Manelski), trzecie Posejdon (Piotr Podlaski, Urszula Maksymiuk). Jako czwarty linię mety minął jacht Ruda (Irek Jakubowski, Hubert Litwiniak). Piąty był Micro Polo 1 (Henryk Opara, Jakub Gajdka), a na szóstej pozycji uplasowała się Tina (Andrzej i Łukasz Zimińscy).
W klasyfikacji generalnej Viking umocnił się na prowadzeniu (78 pkt.). Drugie miejsce zajmuje Posejdon (67 pkt.), trzecia jest Sasanka z 45 pkt. Na czwartej pozycji znajduje się Micro Polo 2 – 37 pkt., na piątej Micro Polo 1 – 31 pkt., na szóstej Ruda – 19 pkt., a na siódmej Tina – 11 pkt.
Kolejne wyścigi odbędą się w sobotę, 14 września.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekstrasierpc.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz