Zamknij
REKLAMA

Żagle na Jeziorze Urszulewskim

18:52, 18.08.2019 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 

Mistrzowie Polski, Europy i świata w windsurfingu zawitali do Ośrodka Wypoczynkowego w Szczutowie, by wziąć udział w regatach o puchar Jeziora Urszulewskiego. Można było zobaczyć kolorowe żagle klasy bic techno 293 i raceboard oraz białe jachtów klasy T.

 

 

Organizatorem zawodów była firma Usługi Turystyczne Marek Gajdka. Patronat objęli poseł na sejm RP Waldemar Olejniczak, Starostwo Powiatowe w Sierpcu i Gmina Szczutowo. Nad bezpieczeństwem czuwali ratownicy WOPR Płock. Zawodników powitał Marek Gajdka. Ksiądz Marian Orzechowski udzielił błogosławieństwa startującym. A oficjalnie zawody otworzył przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Burzyński.

Do Szczutowa przyjechali utytułowani zawodnicy, m.in. Paweł Gardasiewicz YKP Warszawa, Ireneusz Kutyła Baza Mrągowo, Maciej Sinczak CMS Sport. Byli też tacy, którzy po raz pierwszy startowali w zawodach. Stanisław Olszewski MKS Kałębie Osiek (rocznik 1971) zastanawiał się, czy to jednak nie jest za wcześnie na jego pierwszy raz, chociaż ten przecież kiedyś musi nastąpić...

Najmłodszym zawodnikiem był ośmioletni Karol Graus, a najstarszym windsurfingowcem 66-letni Zdzisław Krakowski. Obaj reprezentowali klub MKS Kałębie Osiek.

Sędziami zawodów byli Igor Rejmar i Roman Kaczan, zaś komandorami regat Marek Gajdka i Artur Manelski.

W klasie raceboard zwyciężył Paweł Gardasiewicz, drugi był Maciej Sinczak, a trzeci Artur Manelski DKŻ Dobrzyń. W klasie techno najlepszy okazał się Kacper Rejmer Gdański Klub Żeglarski. Na drugim miejscu dopłynęła Zofia Zarzecka YKP Warszawa, a na trzecim Karol Graus. Wśród jachtów najlepiej spisała się załoga Vikinga – Henryk Gzubicki i Igor Gołębiewski. Na drugiej pozycji uplasował się Posejdon (Piotr Podlaski i Urszula Maksymiuk). Trzecia była Sasanka (Piotr Nowakowski i Artur Manelski).

Puchary i nagrody dla najlepszych wręczali poseł Waldemar Olejniczak starosta sierpecki Mariusz Turalski. Sponsorami zawodów byli: Tartak Urszulewo i Piotr Manelski Agent Ubezpieczeniowy PZU.

MAT

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone