Zamknij
REKLAMA

Zagrali dla powstańców

19:20, 08.08.2019 | Marcin
Skomentuj
REKLAMA

 

Drużyna Smalec Stelmański Sierpc zwyciężyła w jubileuszowym X Regionalnym Turnieju Piłki Nożnej z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego „Pamiętamy - Dziękujemy”. Tym razem w imprezie wzięło udział siedem drużyn z powiatów sierpeckiego, płońskiego i płockiego. 

Cykl turniejów pod nazwą „Śladami Pamięci” to swoiste Grand Prix, w ramach którego startujące zespoły uczestniczą w trzech charytatywnych turniejach związanych z historią Polski. W ubiegłym, wyjątkowym roku 100-lecia odzyskania niepodległości cykl nosił nazwę „Droga do Niepodległej”. Tym razem cykl także składa się z trzech turniejów, a jego uczestnicy uczczą wyjątkowe dla historii Polski daty: 1 sierpnia, 17 września i już tradycyjnie 11 listopada. Organizatorami cyklu są Poseł RP Waldemar Olejniczak oraz starosta Mariusz Turalski. Po doświadczeniach ostatnich lat tym razem trudno było jeszcze przed turniejem wskazać jego głównych faworytów.  Wydawało się, że o czołowe lokaty powinny powalczyć drużyny Stowarzyszenie Ludowe „Sona” (powiat płoński), a także mocny kadrowo Smalec Stelmański Sierpc. Oczywiście jednym z kandydatów do zwycięstwa byli także obrońcy tytułu (2017’, 2018’), czyli Pozytywka/Oaza Sierpc - tym razem pod nową nazwą, jako Pozytywka/Bako Auto Sierpc. Turniej swój początek miał nie na boisku, ale przy pomniku poświęconym Żołnierzom Września 1939r. i Armii Krajowej obok SP nr 2 w Sierpcu. Tam delegacja drużyn oraz organizatorów z posłem Waldemarem Olejniczakiem i starostą Mariuszem Turalskim na czele złożyła kwiaty i zapaliła znicze, oddając symboliczny hołd bohaterom wydarzeń sprzed 75 lat. Warto podkreślić, że wartę honorową przy pomniku pełnili podczas tych uroczystości żołnierze 64. Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej z Płocka pod dowództwem ppłk. Tomasza Fiszera.

Jubileuszowa edycja

Potem nastąpiło już oficjalne otwarcie turnieju na boisku „Orlik”, którego dokonali jego organizatorzy - poseł Waldemar Olejniczak i starosta Mariusz Turalski.

– Jesteśmy tutaj, oby swoją obecnością podziękować bohaterom Powstania sprzed 75 lat. Bardzo dziękuję za waszą postawę. Niektórzy z was są tutaj po raz pierwszy, ale wielu już po raz dziewiąty, czy dziesiąty, bo premierowy turniej odbył się w 2010 roku, jeszcze w obecności niezapomnianego porucznika AK śp. Andrzeja Olechowskiego. Dzisiejsza frekwencja  utwierdza mnie w przekonaniu, że warto organizować takie turnieje, by promować pamięć historyczną i postawy godne naśladowania. Co ważne, nasz turniej ma także wymiar charytatywny i możemy dziś po raz kolejny pomóc dzieciom – podkreślił organizator turnieju Mariusz Turalski, który chwilę później poprosił o uczczenie chwilą ciszy pamięci Andrzeja Olechowskiego.

 

Pułkownik podziękował posłowi

Kolejnym wydarzeniem turnieju było losowanie kolejności gier. Faworyci rozpoczęli ze zmiennym szczęściem. Pozytywka/Bako Auto Sierpc niespodziewanie zanotowała dwa remisy i zwycięstwo. Smalec Stelmański Sierpc i Złote Nogi Sierpc od początku szły z kolei jak burza, wygrywając po trzy ze swoich pierwszych czterech meczów. W końcówce odbywającego się w temperaturze około 32 stopni turnieju (na płycie boiska Orlik temperatura w słońcu dochodziła do 50 st. C) najwięcej sił zachowała ekipa Smalec Stelmański, która z dorobkiem 15 punktów triumfowała w zawodach. Druga i trzecia lokata przypadły kolejno dla Złote Nogi Sierpc (11 pkt) i Pozytywka/Bako Auto Sierpc (11 pkt).

– Jestem pod wrażeniem organizacji tego turnieju i wspaniałego połączenia akcentów patriotycznych i sportowych. Chciałbym bardzo podziękować panu posłowi Waldemarowi Olejniczakowi i panu staroście Mariuszowi Turalskiemu za zaproszenie na to wyjątkowe wydarzenie. Jednocześnie chciałbym podziękować panu posłowi za dotychczasową współpracę i wspieranie WOT oraz aktywny udział w naborze do naszej formacji – powiedział ppłk Tomasz Fiszer z 64. Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Płocku.

 

Podwójna dekoracja

Główni organizatorzy turnieju nie zapomnieli również o nagrodach indywidualnych. Te z ich rąk otrzymali: Kamil Madej (Złote Nogi) - najlepszy zawodnik turnieju, Mateusz Biegański (Smalec Stelmański) – najlepszy strzelec (6 bramek), Daniel Trzciński (Pozytywka/Bako Auto) – najlepszy bramkarz, Fair-Play - Rafał Szarwiński (WOT), Karol Kalinowski (Pączuszki), a także Piotr Milewski - Smakosze (najwaleczniejszy zawodnik) i Adam Łączyński – SL „Sona” (najsympatyczniejszy zawodnik). Warto dodać, że zebrane podczas turnieju środki pozwolą wspomóc zorganizowanie wakacyjnego wyjazdu kolonijnego dla dzieci z rodzin będących pod opieką sierpeckiego oddziału „Caritas”.

 – Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli w organizacji tej wyjątkowej imprezy, a więc wicestaroście Jarosławowi Ocickiemu, Łukaszowi Wróblewskiemu – animatorowi boiska „Orlik” oraz wszystkim zawodnikom i naszemu patronowi - posłowi RP Waldemarowi Olejniczakowi. Na pewno spotkamy się już niebawem podczas kolejnego turnieju – powiedział starosta  Mariusz Turalski.  

       

 

TABELA KOŃCOWA TURNIEJU

1. SMALEC STELMAŃSKI SIERPC                   

2. ZŁOTE NOGI SIERPC                          

3. POZYTYWKA/BAKO AUTO SIERPC           

4. PĄCZUSZKI                                           

5. 64 BAT. L.P. WOT PŁOCK                  

6. STOW. LUDOWE  SONA GOŚCIMIN                                  

7. SMAKOWSZE PŁOŃSK                                  

 

 

TABELA

CYKL „ŚLADAMI PAMIĘCI 2019”

(Po 1. Turnieju)

1. SMALEC STELMAŃSKI SIERPC                    7

2. ZŁOTE NOGI SIERPC                           6

3. POZYTYWKA/BAKO AUTO SIERPC            5

4. PĄCZUSZKI                                            4

5. 64 BAT. L.P. WOT PŁOCK                   3

6. SL SONA GOŚCIMIN                            2

7. SMAKOWSZE PŁOŃSK                                   1

 

 

Triumfatorzy turnieju

2010 KP PSP Sierpc

2011 OSM Sierpc

2012 Team Browar Kasztelan Sierpc/Warszawa

2013 Mega Sierpc

2014 Mega Sierpc

2015 Mega Sierpc

2016 Remoncik Gościmin

2017 Pozytywka/Oaza Team Sierpc

2018 Pozytywka/Oaza Team Sierpc

2019 Smalec Stelmański Sierpc              

 

 

 

 

(Marcin)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz