Zamknij

Jesienne bieganie w Studzieńcu

08:40, 08.10.2024 . Aktualizacja: 08:40, 08.10.2024
Skomentuj

Biegi w Studzieńcu na stałe wpisały się do kalendarza imprez sportowych w powiecie sierpeckim. Wśród zawodników byli tacy, którzy biegali w tym miejscu już kilkanaście lat temu.

Organizatorami imprezy byli: Powiatowe Zrzeszenie LZS, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu oraz Ognisko TKKF „Kubuś” w Sierpcu. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Biegano na dystansach od 400 do 2000 metrów. W tym roku, ze względu na trwający wyręb, musiano zrezygnować z tras po leśnych duktach. Wyznaczono dużą pętlę na terenie przyległym do budynku ZSCKR. Nie było wcale tak łatwo. Zawodnicy jednak nie narzekali. Nagrodzono najlepszych w dwunastu kategoriach wiekowych. Na specjalne wyróżnienie zasłużyła Martyna Cendrowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu, która zaraz po starcie zgubiła but. By nie tracić czasu, biegła tylko w jednym. Nie przeszkodziło jej to ukończyć biegu na wysokiej pozycji. W tym roku dopisali także starsi biegacze. Niektórzy trochę żałowali, że nie pościągają się na leśnych trasach.

— W 2006 r. zająłem pierwsze miejsce w biegu open. Wtedy organizatorzy dopuścili nas, chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych, do biegania ze starszymi. Przez lata nie biegałem. Teraz pomyślałem, że warto jednak znów zacząć. Za dwa lata planuję znów tu wygrać — stwierdził Daniel Dobies.

Oprócz medali za indywidualne starty wręczono również puchary w klasyfikacji drużynowej. Punkty zdobywało piętnastu pierwszych biegaczy na mecie. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyli zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu. Drugie miejsce zajęła SP Gozdowo, a trzecie SP Mochowo. W kategorii szkół ponadpodstawowych najlepszy okazał się Zespół Szkół nr 1 w Sierpcu. Drugie miejsce zajęli uczniowie ZSCKR w Studzieńcu, a trzecie Leonium Sierpc.

Puchary i medale wręczali dyrektor ZSCKR Elżbieta Butajło, przewodniczący RP LZS Wojciech Szablewski, sekretarz RP LZS Sławomir Malanowski, prezes Ogniska TKKF „Kubuś” Jakub Grodzicki.