Zamknij
REKLAMA

Wyciskanie sztangi leżąc w Zawidzu

07:54, 22.06.2019 | ZSS w Zawidzu Kościelnym
Skomentuj
REKLAMA

W Zawodach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Dyrektora ZSS w Zawidzu Kościelnym wzięło udział czternastu zawodników i jedna zawodniczka.

 

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Mariusz Grotkowski - tegoroczny brązowy medalista Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym w Pilznie, który pełnił funkcję sędziego głównego. Organizatorzy podzielili startujących na dwie grupy wiekowe. W kategorii do 18 lat zwyciężył Dawid Bednarski, wyciskając sztangę o wadze 100 kg i uzyskując wynik 77,01, drugą lokatę zajął Robert Małachowski z wynikiem 115 kg/ 75,46, a na trzecim stopniu podium stanął Mateusz Dobies z wynikiem 100 kg/72,64.

Magdalena Siemieńska - absolwentka ZSS i zawodniczka SKS „Mega – Gim” Zawidz wyrównała swój rekord życiowy, podnosząc ciężar o wadze 85 kg, co po przeliczeniu według formuły Wiks'a dało jej wynik 91,84 pkt .

Bardzo ciekawie przedstawiała się rywalizacja w kategorii mężczyzn powyżej 18 lat, gdyż przybyło wielu utytułowanych zawodników. Był wśród nich mistrz świata juniorów i wicemistrz świata seniorów Sebastian Żurawski. Uzyskał on wynik 182,5 kg/ 128,169, dało mu to zwycięstwo w zawodach. Na drugim stopniu podium stanął Jarosław Fiuk z wynikiem 205 kg/ 117,383. Trzecie miejsce zajął nauczyciel wf z Bieżunia Paweł Jabłoński, podnosząc sztangę o wadze 200 kg i tym samym uzyskując wynik 115,04.
Pamiątkowe dyplomy i statuetki oraz nagrody rzeczowe w postaci odżywek wręczyli: Krystyna Siwiec - dyrektor ZSS w Zawidzu Kościelnym wraz z prezesem SKS „Mega - Gim” Zawidz - Markiem Kolczyńskim

(ZSS w Zawidzu Kościelnym)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz