X Sierpecka Piątka

21:50, 20.06.2019 A.M Aktualizacja: 18:04, 21.06.2019

Po raz dziesiąty odbył się Bieg im. Zdzisława Krzyszkowiaka zwany Sierpecką Piątką. Pięćdziesięciu sześciu zawodników w upalne przedpołudnie pokonało trasę 5 km.

Organizatorami zawodów byli: Burmistrz i Rada Miejska, MOSiR oraz Osiedle nr 3. Start i metę biegu usytuowano na boisku przy ul. Paderewskiego. Honorowym starterem był przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Malanowski. Mimo niesprzyjającej biegaczom pogody wszyscy dobiegli do mety. Pomogła kurtyna wodna ustawiona przez strażaków. Zwycięzcą tegorocznego biegu został Artur Kamiński z Płocka z czasem 16 min. 44 s. Drugie miejsce zajął Patryk Kwasiborski (TKKF „Kubuś” Sierpc) – 18,24, a trzecie Jarosław Laskowski (Kurzętnik Biega) – 18,24.

Wśród kobiet najszybsza była Martyna Milewska z Małej Wsi. Jej czas to 22 min. 48 sek. Druga przybiegła Natalia Stacherczuk z Płocka - 23,42, a trzecia Katarzyna Kuchnicka (KB Lech Rypin) – 24,41.

Na mecie na wszystkich zawodników czekały pamiątkowe medale, bezalkoholowe piwo Birell Carlsberg Polska oraz zupa pomidorowa.

Dla najszybszych były kupony o wartości 250 zł do wykorzystania w Czyżyk-Ogrody Krzysztof Czyżyk.

Uhonorowano najlepszych w kategoriach wiekowych - otrzymali nagrody rzeczowe, puchary, dyplomy oraz upominki od Miasta Sierpc i Husqvarny.

Specjalne nagrody otrzymali najlepsi sierpczanie: Aneta Goczyńska i Patryk Kwasibroski oraz najstarsi uczestnicy Krystyna Chojnacka i Ryszard Wiśniewski (wszyscy TKKF „Kubuś”).