Zamknij
REKLAMA

Pierwsze rekordy na nowym stadionie

10:01, 09.06.2019 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 


 

Po raz pierwszy lekkoatleci z powiatu sierpeckiego mieli okazję wypróbować nową nawierzchnię na stadionie miejskim. Okazja była nie byle jaka – XXVIII Memoriał Lekkoatletyczny im. Ryszarda Bramczewskiego.


 

Memoriał odbył się po raz dwudziesty ósmy. Honorowymi gośćmi była rodzina patrona zawodów: Krzysztof Bramczewski (syn) i Aleksander Czarnecki (szwagier). Wspomnienie o Ryszardzie Bramczewskim przygotował jego uczeń - Witold Nawrocki.

- Był to człowiek, który całym swoim życiem zasłużył na to, byśmy dzisiaj spotkali się w tak dużym gronie, by w sportowej rywalizacji uczcić jego pamięć. To wspaniały wychowawca wielu pokoleń sierpeckich sportowców, znakomity trener oraz nauczyciel wychowania fizycznego – powiedział Witold Nawrocki.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał burmistrz Jarosław Perzyński. Lekkoatletów dopingowali m.in. zastępca burmistrza Piotr Nowakowski, przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Malanowski, wiceprzewodniczący Zbigniew Długokęcki i Waldemar Frydrychowicz oraz radni Krzysztof Kacperski, Krzysztof Skrzyński i Wojciech Skorłutowski.

Rywalizacja odbywała się na bieżni, skoczni i rzutni.

- Bardzo fajnie się biegło, dużo lepiej niż wcześniej. Bardzo lubię biegać i skakać – powiedziała zwyciężczyni biegu na 60 metrów Julia Ocicka.

Trzy medale zdobyły Zuzanna Dul (I m. skok w dal, II m. bieg na 100 m, I m. sztafeta 4x100 m), Marlena Wróblewska (II m. bieg na 100 m, I m. skok w dal, II m. sztafeta 4x100 m), Zbigniew Stocki ((III m. bieg na 100 m i II m. pchnięcie kulą, I m. sztafeta 4x100 m), Joanna Malanowska (II m. bieg na 400 m, II m. skok w dal, I m. sztafeta 4x100 m), Patrycja Czerepak (III m. bieg na 800 m, III m. skok w dal, II m. sztafeta 4x100 m).

Dwukrotnie na podium stawali Jakub Gajdka (I m. bieg na 300 metrów i II m. bieg na 60 metrów), Jan Woźniak (I m. skok w dal i II m. rzut piłeczką palantową), Zuzanna Kwiecień (II m. rzut piłeczką palantową i II m. bieg na 60 m), Natalia Przybyłowska (I m. skok w dal i II m. bieg na 600 m), Martyna Obczyńska (II m. skok w dal i II m bieg na 300 m), Paweł Bielski (II m. skok w dal i III m. bieg na 60 m), Izabella Szablewska (III m. bieg na 60 m i III m. skok w dal), Wiktoria Gadomska (I m. bieg na 100 m i II m. sztafeta 4x100 m), Adrian Grzelecki (I m. skok w dal i I m. bieg na 100 m), Aleksandra Juszczyk (I m. bieg na 300 m i I m. sztafeta 4x100 m), Adam Szychułda (II m. bieg na 300 m i I m. sztafeta 4x100 m), Natalia Hińcz (I m. bieg na 800 m i II m. sztafeta 4x 100 m), Maja Wesołowska (III m. skok w dal i I m. sztafeta 4x100 m), Nikodem Kocięcki (II m. skok w dal i II m. pchnięcie kulą), Kamil Sowiński (II m. bieg na 1000 m i III m. sztafeta 4x100 m), Sebastian Twardowski (III m. bieg na 100 m i III m. sztafeta 4x100 m), Zuzanna Wysocka (I m. bieg na 100 m i III m. sztafeta 4x100 m), Klaudia Bielska (III m. bieg na 100 m i II m. sztafeta 4x100 m), Dawid Soboń (I m. bieg na 100 m i I m. sztafeta 4x100 m), Maciej Różański (II m. bieg na 100 m i II m. sztafeta 4x100 m), Dorota Gadzińska (I m. bieg na 400 m, I m. bieg na 800 m), Olga Domin (III m. bieg na 400 m i III m. sztafeta 4x100 m), Jakub Frydrychowicz (I m. bieg na 400 m i II m. sztafeta 4x100 m).

Bieg Memoriałowy na dystansie 100 m dziewcząt (kat. SP kl. VII-VIII i III kl. gimnazjum) wygrała Wiktoria Gadomska (Gimnazjum Mochowo). Najmłodszą zawodniczką była Małgorzata Hilińska (SP Rościszewo).


 

Wyniki Memoriału

Szkoły podstawowe kl. IV-VI

Bieg na dystansie 60 m

dziewczęta

I miejsce Julia Ocicka SP 2 Sierpc 8,96
II miejsce Zuzanna Kwiecień SP 2 Sierpc 9,07
III miejsce Izabella Szablewska SP Szczutowo 9,13

chłopcy
I miejsce Bartosz Drewnicki SP 2 Sierpc 8,24
II miejsce Jakub Gajdka SP 2 Sierpc 8,48
III miejsce Paweł Bielski SP Szczutowo 8,59

Bieg na dystansie 300 m

dziewczęta
I miejsce Anna Przybułek SP Gozdowo 52,16
II miejsce Martyna Obczyńska SP 2 Sierpc 53,70
III miejsce Olga Wąsicka SP 2 Sierpc 54,08

chłopcy
I miejsce Jakub Gajdka SP 2 Sierpc 45,18
II miejsce Daniel Sobczak SP 3 Sierpc 47,08
III miejsce Kajetan Żmijewski SP 3 S Sierpc 48,89

Bieg na dystansie 600 m

dziewczęta
I miejsce Patrycja Cackowska SP Gójsk 1:51
II miejsce Natalia Przybyłowska SP 2 Sierpc czas 1:55,83
III miejsce Ewelina Lemańska SP Szczutowo 1:55,86

Bieg na dystansie 1000 m
I miejsce Kacper Górski SP Gójsk 3:13
II miejsce Igor Nawrocki SP 2 Sierpc 3:31
III miejsce Piotr Skorłutowski SP 2 Sierpc 3:36

Rzut piłeczką palantową

dziewczęta
I miejsce Julia Frej Rościszewo 41,50 m
II miejsce Zuzanna Kwiecień SP 2 Sierpc 40 m
III miejsce Julia Turalska SP 2 Sierpc 39 m

Rzut piłeczką palantową chłopcy szkoły podstawowe kl. IV-VI
I miejsce Bartosz Brzęczek SP 3 Sierpc 54 m
II miejsce Jan Woźniak SP 2 Sierpc 49,5 m
III miejsce Kacper Kraska SP Gozdowo 47 m

Skok w dal

dziewczęta
I miejsce Natalia Przybyłowska SP 2 Sierpc 4,58 m
II miejsce Martyna Obczyńska SP 2 Sierpc 4,47 m
III miejsce Izabella Szablewska SP Szczutowo 4,14 m

chłopcy
I miejsce Jan Woźniak SP 2 Sierpc wynik 4,73
II miejsce Paweł Bielski SP Szczutowo 4,66
III miejsce Jakub Repecki SP Goleszyn 4,32

Klasyfikacja zespołowa
I miejsce SP 2 Sierpc 128 pkt
II miejsce SP Szczutowo 46 pkt
III miejsce SP Gozdowo 43 pkt 
IV miejsce SP Rościszewo 43 pkt
V miejsce SP 3 Sierpc 42 pkt

klasy VII-VIII + III kl. gimnazja

Bieg na dystansie 100 m

dziewczęta
I miejsce Wiktoria Gadomska Gimnazjum Mochowo 13,39
II miejsce Zuzanna Dul SP 2 Sierpc czas 13,98
III miejsce Wiktoria Gumińska Gimnazjum Miejskie Sierpc 14,30

chłopcy
I miejsce Adrian Grzelecki SP Goleszyn 11,72
II miejsce Damian Bielecki I Prywatna SP Sierpc 12,07
III miejsce Sebastian Twardowski SP Szczutowo 12,21

Bieg na dystansie 300 m

dziewczęta
I miejsce Aleksandra Juszczyk SP 2 Sierpc 48,63
II miejsce Katarzyna Cackowska Gimnazjum Gójsk 49,94
III miejsce Natalia Smólczyńska SP Szczutowo 50,13

chłopcy
I miejsce Michał Pikulski SP Gozdowo 41,44
II miejsce Adam Szychułda Gimnazjum Miejskie Sierpc 41,73
III miejsce Patryk Skrobiński SP Borkowo 42,91

Bieg na dystansie 800 m

I miejsce Natalia Hińcz Gimnazjum Mochowo 2:50
II miejsce Dominika Domagalska Gimnazjum Miejskie Sierpc 2:54
III miejsce Katarzyna Kokoszczyńska SP 2 Sierpc 2:55

Bieg na dystansie 1000 m
I miejsce Oliwier Kisielewski SP Borkowo 3:04
II miejsce Kamil Sowiński SP Szczutowo 3:06
III miejsce Mikołaj Krzywda SP Rościszewo 3:08

Skok w dal

dziewczęta

I miejsce Zuzanna Dul SP 2 Sierpc 4,82
II miejsce Weronika Machulska SP Goleszyn 4,09
III miejsce Maja Wesołowska SP 2 Sierpc 4,02

chłopcy
I miejsce Adrian Grzelecki SP Goleszyn 5,37 m
II miejsce Nikodem Kocięcki Gimnazjum Miejskie Sierpc 5,34 m
III miejsce Bartosz Marcinkowski SP 3 Sierpc 4,99 m

Pchnięcie kulą

dziewczęta
I miejsce Aniela Cichaczewska Gimnazjum Miejskie Sierpc 7,82 m
II miejsce Alicja Lewandowska Gimnazjum Miejskie Sierpc 7,61 m
III miejsce Joanna Kowalczyk Rościszewo 7,43 m

chłopcy
I miejsce Hubert Górka SP Szczutowo 11,12 m
II miejsce Nikodem Kocięcki Gimnazjum Miejskie Sierpc 10,80 m
III miejsce Rafał Kordulasiński Gimnazjum Miejskie Sierpc 10,46 m

Sztafeta 4 x 100 m dziewcząt
I miejsce – SP 2 Sierpc 0:57,80 (Zuzanna Dul, Aleksandra Juszczyk, Maja Wesołowska, Paulina Sosnowska)
II miejsce Gimnazjum Mochowo 0:59,04 (Natalia Hińcz, Magdalena Chrapkowska, Karolina Kamińska, Wiktoria Gadomska)
III miejsce SP Rościszewo 1:00,59 (Zaborowska, Mazurowska, Rokicka, Bonisławska)

Sztafeta 4 x 100 m chłopców

I miejsce – Gimnazjum Miejskie Sierpc 0:49 (Kamil Przymyłski, Mikołaj Marlęga, Adam Szychułda, Filip Sawicki)
II miejsce – Leonium Sierpc 0:50,21 (Kamil Kościelski, Hubert Lewandowski, Kacper Nowicki, Maciej Markowski)
III miejsce SP Szczutowo 0:50,31 (Kamil Sowiński, Kacper Ciastek, Jan Rochowicz, Sebastian Twardowski)

Klasyfikacja zespołowa
I miejsce Gimnazjum Miejskie Sierpc 104 pkt
II miejsce SP Rościszewo 72 pkt
III miejsce SP 2 Sierpc 71 pkt 
IV miejsce SP Szczutowo 66 pkt
V miejsce Gimnazjum Mochowo 54 pkt

szkoły ponadgimnazjalne

Bieg na dystansie 100 m

dziewczęta
I miejsce Zuzanna Wysocka LO Sierpc 13,76
II miejsce Marlena Wróblewska ZS nr 2 Sierpc 14,08
III miejsce Klaudia Bielska ZS nr 2 Sierpc 14,48

chłopcy

I miejsce Dawid Soboń ZS nr 2 Sierpc 11,28
II miejsce Maciej Różański ZS nr 1 Sierpc 12,02
III miejsce Zbigniew Stocki ZS nr 2 Sierpc 12,39

Bieg na dystansie 400 m

dziewczęta
I miejsce Dorota GadzińskaZS nr 2 Sierpc 1:07
II miejsce Joanna Malanowska ZS nr 1 Sierpc 1,11
III miejsce Olga Domin LO Sierpc 1,15

chłopcy

I miejsce Jakub Frydrychowicz ZS nr 1 Sierpc 59,14
II miejsce Adam Laskowski ZS nr 1 Sierpc 1,01
III miejsce Bartosz Kołodziejski ZS nr 2 Sierpc 1,02

Bieg na dystansie 800 m
I miejsce Dorota GadzińskaZS nr 2 Sierpc 2:43
II miejsce Agata Majorkowska ZS nr 1 Sierpc 2:50
III miejsce Patrycja Czerepak ZS nr 2 Sierpc 2:53

Bieg na dystansie 1500 m chłopców szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce Krystian Górski ZS nr 2 Sierpc 4:37
II miejsce Artur Żmijewski ZS nr 1 Sierpc 4:48
III miejsce Szymon Piotrowski ZS nr 1 Sierpc 4:50

Skok w dal

dziewczęta

I miejsce Marlena Wróblewska ZS nr 2 Sierpc 4,32 m
II miejsce Joanna Malanowska Joanna ZS nr 1 Sierpc 4,20 m
III miejsce Patrycja Czerepak ZS nr 2 Sierpc 4,10 cm

chłopcy

I miejsce Jakub Malinowski ZS nr 1 Sierpc 5,73 
II miejsce Mateusz Kamiński LO SIERPC 5,67
III miejsce Mateusz Frej ZS nr 1 Sierpc 5,51

Pchnięcie kulą

dziewczęta
I miejsce Andżelika Płótnicka ZS nr 1 Sierpc 9,72
II miejsce Gabriela Guzek ZS nr 2 Sierpc 9,22
III miejsce Andżelika Banacka ZS nr 1 Sierpc 8,19

chłopcy
I miejsce Przemysław Brzoza ZS nr 1 Sierpc 12,59 m
II miejsce Zbigniew Stocki ZS nr 2 Sierpc 11,60 m
III miejsce Marcin Rutkowski ZS nr 1 Sierpc 11,45 m

Sztafeta 4 x 100 m dziewczęta szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce – ZS nr 1 Sierpc 0:50,31 (Joanna Malanowska, Natalia Bartnicka, Marta Chojnowska, Marcelina Przybyłowska)
II miejsce ZS nr 2 Sierpc 0:51,09 (Klaudia Bielska, Patrycja Czerepak, Julia Ossowska, Marlena Wróblewska)
III miejsce LO Sierpc czas 0:52,03 (Olga Domin, Julia Skierska, Zuzanna Wysocka, Paulina Smolińska)

Sztafeta 4 x 100 m chłopców szkoły ponadgimnazjalne 
I miejsce ZS nr 2 Sierpc 0:48,77 (Zbigniew Stocki, Dawid Soboń, Dawid Kępiński, Przemysław Skowroński)
II miejsce ZS nr 1 Sierpc 0:48,77 (Sylwester Lisicki, Adam Piotrowski, Maciej Różański, Jakub Frydrychowicz)
III miejsce Leonium Sierpc czas 0:49,96 (Bartosz Kwiecień, Adam Baczewski, Bartosz Górecki, Miłosz Wąsicki)

Klasyfikacja zespołowa
I miejsce ZS nr 1 Sierpc 184 pkt
II miejsce ZS nr 2 Sierpc 126 pkt
III miejsce – LO Sierpc 70 pkt
IV miejsce – Leonium Sierpc 34 pkt

 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone