Zamknij
REKLAMA

Sierpecki Maraton Rowerowy

14:58, 01.06.2019 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Dwadzieścia cztery godziny na rowerze – dla jednych samo wyobrażenie tak długiej jazdy jest nie do pomyślenia, dla innych to chleb powszedni. Dla obu grup znalazło się miejsce na III Sierpeckim Maratonie 24h.

 

Głównym organizatorem imprezy był Klub Rowerowy „Dynamo”. Patronat honorowy objęli Starosta Sierpecki, Burmistrz Miasta i Wójt Gminy Mochowo. Patronem medialnym był Ekstra Sierpc Wiadomości Lokalne.

 

Po bułki i na kawę

Pierwsi rowerzyści na trasę wyjechali 25 maja, punktualnie o dwunastej. Jednak nie wszyscy. Część wyruszyła zdecydowanie później. Ideą Maratonu jest, że każdy decyduje sam o ilości pokonanych okrążeń i tempie, w jakim to robi.

- Najlepsi zdublowali mnie chyba trzy razy. Słyszałam tylko szum rowerów i kilka miłych słów pozdrowień. Pomachaliśmy sobie. Im się spieszyło, mnie nie – stwierdziła jedna z rowerzystek.

Niektórzy zdecydowali się na jazdę rodzinną. Rodzina państwa Tomkalskich pojechała w składzie: dziadek (Wiesław), babcia (Krystyna), wnuk (Karol Kośmider) i wnuczka (Zosia Szablewska).

- Wspaniała wyprawa. Dzieci jechały specjalnie po drożdżówkę do strażaków do Ligowa. A kawy tak pysznej jak tam, to nie pamiętam, żebym gdzieś piła. Jak zdrowie dopisze, to w przyszłym roku też pojedziemy – stwierdziła pani Krystyna.

 

Nagrody dla najlepszych

 

Sierpecki Maraton zaliczyło ponad 170 rowerzystów. Taki sam dystans (dwadzieścia okrążeń) pokonali trzej zawodnicy. Który z nich stanie na jakim miejscu podium, zadecydował czas, w jakim zameldowali się na mecie po pokonaniu ostatniej pętli. Po raz drugi zwyciężył Cezary Urzyczyn z Warszawy. Drugi był Krzysztof Fechner, a trzeci Mirosław Błachowiak. Wśród pań zwyciężyła Malwina Dobrowolska (piętnaście okrążeń). Druga była Ewa Gapińska (trzynaście okrążeń), a trzecia Ewa Bedra (dwanaście okrążeń).

Najlepszym sierpczaninem okazał się Robert Pietrzykowski (czternaście okrążeń), a najlepszą sierpczanką Bogumiła Piórkowska (siedem okrążeń). Specjalne wyróżnienie przyznano Lenie Wiśniewskiej, która dwa tygodnie wcześniej zaczęła jeździć na rowerze w butach wypinanych i podczas maratonu nie przewróciła się ani razu. Znawcy twierdzą, że jest to nie lada wyczyn. Wyróżniono także najstarszych zawodników: Marię Górniak i Alojzego Zdrojewskiego. Pan Alojzy ma 83 lata i przejechał pięć okrążeń. Wiek pani Marii pozostaje tajemnicą, ale też pokonała pięć okrążeń. Nie zapomniano o najmłodszych, dla których też były specjalne nagrody. Otrzymali je Maja Kuligowska, Kacper Dołkowski. Wiktoria Nowicka, Martyna Jaworska, Jakub Więczkowski, Karol Kośmider, Mateusz Olszewski, Lena Miśkiewicz, Zofia Szablewska, Kamil Kopyciński.

Dla wszystkich zawodników przygotowano pamiątkowe, ceramiczne medale.
Podczas zawodów zbierano środki na leczenie Ali Suskiej. Miłośnicy dwóch kółek nie zawiedli i hojnie wrzucali pieniądze do skarbonki. Zebrano 1920zł.

 

Ala oglądała start zawodników III Sierpeckiego Maratonu 24 h, Fot. nadesłane przez Michała Suskiego.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz