Zamknij
REKLAMA

Festyn dla ciut starszej młodzieży

21:29, 31.05.2019 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 

Wiek to tylko liczba - o prawdziwości tego twierdzenia już od lat przekonuje starsza młodzież, która potrafi się nie tylko doskonale bawić, ale też i rywalizuje o medale i nagrody.

 

Po raz drugi w Soczewce odbył się Mazowiecki Festyn Zdrowy i Aktywny Senior. Głównym organizatorem imprezy było Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Chomiczówka”, a współorganizatorem Gmina Nowy Duninów. Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Mazowieckiego, a jednym z patronów medialnych był Ekstra Sierpc Wiadomości Lokalne. Festyn został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Imprezę otworzyli prezes Mazowieckiego TKKF Jacek Bączkowski i wójt gminy Nowy Duninów Mirosław Krysiak, którzy powitali uczestników i życzyli wszystkim osiągnięcia dobrych wyników sportowych i wspaniałej zabawy. Do Soczewki przyjechali seniorzy z północnego Mazowsza. Wśród nich byli także mieszkańcy powiatu sierpeckiego. O medale walczono w następujących dyscyplinach: strzelanie z broni pneumatycznej, ergometr wioślarski, bieg na dystansie 40 m, pchnięcie kulą, skok w dal z miejsca, strzelanie z łuku, rzut lotką do tarczy. Uczestników podzielono na trzy kategorie: „młodzicy” (55 – 65 lat), „juniorzy młodsi” (66 – 70 lat) i „juniorzy” (powyżej 70. roku życia). Prowadzono osobną klasyfikację dla kobiet i mężczyzn.

Na terenie festynu rozstawionych zostało wiele stanowisk z konkurencjami rekreacyjnymi. Można było m.in. spróbować swoich sił w jeździe na hulajnodze w alkogoglach, rzucie podkową, rzucie ringiem na paliki, przeprowadzeniu kuli przez labirynt. Zajęcia z nordic walking poprowadził Krzysztof Człapski, mistrz Polski w tej dyscyplinie.

Równolegle na scenie odbywały się występy seniorów. Wśród występujących były trzy grupy z powiatu sierpeckiego: Weseli Seniorzy i Sierpczanie z Sierpca oraz chór Złota Jesień z Mochowa. Na zabawy i konkursy zaprosił wodzirej.

Każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy, w którym znalazł się m.in. plecak, koszulka i kubek.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone