Biegowy Test Coopera

10:32, 27.05.2024 . Aktualizacja: 10:33, 27.05.2024

Na sierpeckim stadionie biegacze mieli okazję do sprawdzenia wydolności swojego organizmu podczas wiosennej edycji testu Coopera. Niektórzy bili własne rekordy, inni z zadowoleniem oceniali swoją kondycję.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Ognisko TKKF „Kubuś” we współpracy z Burmistrzem Miasta Sierpca. Zadaniem uczestników testu było przebiegnięcie jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut. Biegano po tartanowej bieżni sierpeckiego stadionu. Zawodnicy z najlepszymi czasami w swoich kategoriach otrzymali pamiątkowe puchary. Wielkie brawa należały się Annie Wejchinand, która na wózku pokonała dystans 1534 m. Wśród dziewcząt ze szkół podstawowych z klas IV-VI najlepszy wynik osiągnęła Lidia Wasiak — 2590 metrów. Druga była Maria Bartnicka — 2336 m, a trzecia Zuzanna Gostyńska — 2063 m. Najszybszym chłopcem w tej kategorii był Jakub Górnicki — 2853 m. Drugie miejsce zajął Franciszek Szablewski — 2384 m, a trzecie Bartosz Oszal — 2368 m. W grupie uczennic z klas VII-VII zwyciężyła Alicja Grabarczyk — 2626 m. Na drugim miejscu sklasyfikowano Maję Wiśniewską — 2124 m, a na trzecim Małgorzatę Kwaśnicką — 2029 m. Wśród chłopców zwyciężył Oskar Szpakowski — 2624 m. Wśród dziewcząt ze szkół ponadpodstawowych najlepsza była Julia Wiśniewska — 2468 m, a wśród chłopców Kacper Górski — 3410 m. Na podium stanął też Maciej Rutecki — 2706 m.

W grupie kobiet 20-40 lat triumfowała Monika Gęsiarz z wynikiem 2647 m. Anita Poczwardowska (2615 m) była druga, a Barbara Górnicka (2090 m) trzecia. Wśród mężczyzn w tej kategorii zwyciężył Kamil Sekulski — 3080 m. Drugie miejsce wywalczył Bartosz Kurkiewicz — 3079 m, a trzecie Piotr Kuźdub — 3037 m. W kategorii 41-60 lat najlepszy wynik osiągnął Bogdan Bartnicki — 3211 m. Drugi był Jacek Chalicki — 3188 m, a trzeci Andrzej Oszal — 3175 m. W najstarszej grupie Maria Olejniczak przebiegła 2580 m. Wśród mężczyzn najdłuższy dystans pokonał Grzegorz Alfut — 2922 m, drugie miejsce zajął Stanisław Piórkowski — 2414 m, a trzecie Andrzej Paczkowski — 1935 m.

Pamiątkowe statuetki otrzymali też najlepsi biegacze Ogniska TKKF „Kubuś”: Maria Olejniczak i Bogdan Bartnicki.