Siostry Rajkowskie najlepsze na Mazowszu

18:08, 10.05.2019 SP Jeżewo Aktualizacja: 15:41, 13.05.2019

W dniach 7 i 8 maja 2019 roku w hali im. Andrzeja Grubby w Jeżewie zostały rozegrane XXI Finały Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Chłopców i Dziewcząt.

7 maja do boju o prymat na Mazowszu stanęło czternaście najlepszych drużyn chłopców. Powiat sierpecki reprezentowali zawodnicy ze SP w Jeżewie: Mateusz Olkowicz i Michał Rajkowski. Chłopcy po zaciętych bojach zajęli ostatecznie siódme miejsce.

Następnego dnia walczyły dziewczęta. Do udziału w turnieju zgłosiło się trzynaście drużyn. Zdecydowanymi faworytkami turnieju były zawodniczki z Grodziska: Zofia Śliwka, która jest mistrzynią Polski żaczek z 2018 roku i Milena Mirecka. Milena zajęła II miejsce na Grand Prix Polski Żaczek. W gronie drużyn, które uważano że staną na podium, były ekipy z Jeżewa, Gostynina i Łaskarzewa. Jeżewianki w składzie: Sylwia i Kasia Rajkowskie szły przez turniej jak burza. W grupie pokonały przeciwniczki po 3:0 i w drodze o wejście do finału spotkały się z drużyną SP 3 Gostynin. Ten mecz również bez większych emocji wygrały jeżewianki w stosunku 3:0. Finał Jeżewo- Grodzisk był prawdziwym widowiskiem dla zebranych kibiców, wśród których byli m.in. starosta sierpecki Mariusz Turalski, wicestarosta Jarosław Ocicki oraz wójt gminy Zawidz Dariusz Franczak. W pierwszych singlach Kasia Rajkowska uległa po pięknej walce Zofii Śliwce 3:1, natomiast Sylwia Rajkowska wygrała z Mileną Mirecką i wynik meczu brzmiał 1:1. Debla po zaciętej grze wygrały jeżewianki i wystarczyło im już wygranie jednego singla w kolejnych meczach. Nie było to proste, ponieważ rywalki grały świetnie. Po czterech setach było 2:2. W piątym Kasia Rajkowska prowadziła z Mileną 10:6, ale ostatecznie przegrała i wszystko było w rękach Sylwii. Po dramatycznej końcówce Sylwia Rajkowska zwyciężyła 11:9 w piątym secie i to SP Jeżewo zostało Mistrzem Mazowsza. W dniach 16-18.05 dziewczyny jadą na Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych do Rawy Mazowieckiej.