Zamknij
REKLAMA

Mamy też graja w szachy

09:48, 01.05.2019 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 


Szachiści w tym roku nie mogą narzekać na brak imprez organizowanych z myślą o nich. Kolejny zawody odbyły się Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu.

 

Na Wiosenny Turniej Szachowy zaprosili Rada Powiatowa Zrzeszenia LZS, Ognisko TKKF „Kubuś” i Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. Zawody otworzyli Sławomir Malanowski – sekretarz RPZ LZS i Jakub Grodzicki – prezes Ogniska. Grano w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe oraz open. Osobno sklasyfikowano kobiety i mężczyzn.

Wśród dziewcząt prym od dłuższego już czasu wiedzie Emilia Urbańska. Tym razem również sięgnęła po najwyższe trofeum. Tuż za nią uplasowały się siostry Kowalkowskie. Kinga była druga, a Oliwia trzecia. Cała trójka to uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu.

Wśród chłopców triumfował po raz kolejny Sebastian Hoffman ze Szkoły Podstawowej w Łukomiu. Drugie miejsce zajął Bartosz Urbański (SP nr 2), a trzecie Jan Brzozwiec (SP Łukomie). Dobrze poradził sobie również Mateusz Budka ze Szkoły Podstawowej w Gozdowie, dla którego był to pierwszy turniej w życiu i po raz pierwszy grał z użyciem zegarów. Mateusz zajął czwarte miejsce.

W kategorii open pań zagrały trzy szachistki. Dla dwóch był to debiut. Dotychczas przychodziły obserwować poczynania swoich dzieci. Tym razem dały się namówić i spróbowały swoich sił. Pierwsze miejsce zajęła utytułowana już zawodniczka Anna Kowalkowska (mama Kingi i Oliwii). Druga była Joanna Urbańska (mama Emilii i Bartosza), a trzecia Urszula Kędzierska (mama Mateusza). Panie już umówiły się na kolejny turniej, a dzieci obiecały, że ostro wezmą się za treningi.

Wśród mężczyzn zwyciężył Jan Szymański (Sierpc), przed Kamilem Borkowskim (Rościszewo) i Pawłem Marcinkowskim (Sierpc).

Dla zwycięzców były pamiątkowe statuetki i dyplomy.

 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz