Zamknij
REKLAMA

Druga runda Sierpeckiej Ligi Szachowej

08:47, 25.04.2019 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 

 

Sierpecka Liga Szachowa nabiera tempa. Druga runda zmagań już za nami. Coraz więcej osób jest zainteresowanych królewską grą.

 

Rozgrywki odbywają się w Centrum Kultury i Sztuki. Organizatorami zawodów są: Ognisko TKKF „Kubuś”, Rada Powiatowa Zrzeszenia LZS i CKiSz. Liga dofinansowana jest ze środków Gminy Miasto Sierpc. Regulamin zakłada, że zostaną rozegrane cztery rundy. Najlepszych dziesięciu zawodników w każdym turnieju otrzymuje punkty do klasyfikacji końcowej. Pod uwagę będą brane wyniki z trzech najlepszych rund. Rywalizacja odbywa się w czterech kategoriach.

Jako pierwsi grę rozpoczęli uczniowie szkół podstawowych. Do rywalizacji zgłosiło się osiemnastu młodych szachistów z Sierpca, Szczutowa, Łukomia i Rypina. Zagrano systemem szwajcarskim pięć rund. Każdy z zawodników miał 10 minut na rozegranie partii. Wśród chłopców zwyciężył Sebastian Hoffman (SP Łukomie), który zdobył 4,5 pkt. Drugi był Sebastian Koziorowski (I Prywatna SP Sierpc) – 4,0 pkt., a trzeci Piotr Grzembski (SP Szczutowo) – 3,5 pkt. Po dwóch turniejach na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej jest Bartosz Urbański (SP nr 2) –17 pkt. przed Kacprem Ciastkiem (SP Szczutowo) i Piotrem Grzembskim (SP Szczutowo), którzy zdobyli po 16 punktów. Najlepszą szachistką była Emilia Urbańska (SP nr 2 Sierpc), drugie miejsce zajęła Helena Piotrowska, a trzecie Magdalena Prószyńska. Obie z I Prywatnej SP Sierpc. W klasyfikacji generalnej prowadzi Emilia Urbańska z kompletem 22 punktów. Na drugiej pozycji sklasyfikowana jest Helena Piotrowska – 16 pkt., a na trzeciej Oliwia Kowalkowska (SP nr 2)- 15 pkt.

Szachiści w kategorii open zagrali siedem rund systemem szwajcarskim. Na rozegranie partii każdy z zawodników miał po 10 minut. Wszystkie swoje pojedynki wygrał Kamil Borkowski (Rościszewo) i tym samym zwyciężył w turnieju. To jego druga wygrana. I w tym momencie jest głównym faworytem do zwycięstwa. Drugie miejsce zajął Stanisław Groblewski (TKKF „Kubuś” Sierpc) – 6 pkt. Daje mu to także drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Na trzeciej pozycji zakończył drugą rundę Jan Szymański ( TKKF „Kubuś” Sierpc) - 6 pkt., ale nie udało mu się wyprzedzić trzeciego w klasyfikacji generalnej Pawła Marcinkowskiego (Sierpc). W kategorii kobiet jak do tej pory gra tylko jedna przedstawicielka płci pięknej Anna Kowalkowska.

 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone