Jubileuszowy memoriał szachowy

09:16, 23.04.2019 A.M Aktualizacja: 14:58, 23.04.2019

Po raz dziesiąty odbył się Memoriał Szachowy im. ks. Ludomira Lissowskiego w Sierpcu. W zawodach wzięło udział czterdziestu trzech szachistów.

Głównym organizatorem turnieju był MOSiR Sierpc. Memoriał rozegrano w Centrum Kultury i Sztuki. Patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Sierpca. Grano systemem szwajcarskim. Odbyło się dziewięć rund. Zwycięzcą zawodów został Mariusz Duch (SzUKS Gostmat 83 Gostynin), który tylko jedną partię zremisował, a pozostałe wygrał. Drugie miejsce zajął Rafał Przedmojski (KLIM UKSz Gambit Starachowice) – 8 punktów, a trzecie Jan Szymański (Sierpc) 7,0 pkt. Jan Szymański został również najlepszym sierpczaninem.

Wyniki pozostałych zawodników z powiatu sierpeckiego w kategorii open:

Stanisław Groblewski zajął piąte miejsce, Paweł Marcinkowski – szóste, Kamil Borkowski – ósme, Adam Iller – jedenaste, Wacław Pelc – siedemnaste, Jan Kosiński – dwudzieste.

W kategorii junior do 10 lat zwyciężyła Wiktoria Dziodko (Ksz Hetman Nowe Miasto Lubawskie), drugie miejsce zajął Szymon Drygas (Koło Szachowe Gambit Żuromin), a trzecie Maksymilian Cisowski-Piechucki (Serock). Czwarty był Bartosz Urbański, a piąty Igor Mariański (obaj z Sierpca).

W kategorii junior 11-14 lat wygrał Ryszard Ćwiek (UKS SP 321 Warszawa – Bemowo). Był on czwarty w kategorii generalnej. Drugie miejsce zajął Rafał Spychalski (Koło Szachowe Gambit Żuromin), a trzecie Emilia Urbańska (Sierpc). Z pozostałych sierpczan na szóstej pozycji uplasowała się Oliwia Kowalkowska, na ósmej Kinga Kowalkowska, a jedenastej Przemysław Poleszczuk.

W kategorii juniorzy 15-18 lat triumfował Sebastian Hoffman (Łukomie). Drugie miejsce wywalczył Mateusz Dziodko (Ksz Hetman Nowe Miasto Lubawskie), trzecie Mikołaj Poćwiardowski (Lipno). Wśród zawodników z powiatu sierpeckiego Mateusz Kędzierski zajął szóste miejsce, Hubert Garczyński – siódme, Mateusz Rzeszotarski ósme, Wiktor Hoffman dziewiąte, a Oskar Krześniak – dziesiąte.