Niespodziewany remis MKS Kasztelan Sierpc z Orłem Goleszyn

06:12, 28.04.2018 A.M Aktualizacja: 00:33, 01.05.2018

Derby powiatu sierpeckiego przyciągnęły uwagę wielu kibiców. Lider ligi okręgowej po raz pierwszy w tym sezonie stracił punkty. MKS Kasztelan dość niespodziewanie zremisował z Orłem Goleszyn.

W siedemnastej kolejce spotkań MKS Kasztelan podejmował na własnym boisku (którego rolę na czas remontu stadionu w Sierpcu pełni boisko w Goleszynie) Orła Goleszyn. Wydawało się, że idący jak burza sierpczanie, nie powinni mieć problemów. A tymczasem nie było łatwo. Na pierwszą bramkę przyszło kibicom czekać do 32. minuty. Wtedy to Damian Kotkiewicz pokonał bramkarza gości Dariusza Malanowskiego. Pierwsza połowa zakończy się wynikiem 1:0 dla Kasztelana. W drugiej padła tylko jedna bramka. Tym razem zdobył ją, grający w barwach Orła, Marcin Kądalski, który doskonale wykonał rzut karny w 75. minucie. Ostatecznie MKS Kasztelan zremisował z Orłem Goleszyn 1:1.

Przegrana Skrwy

W siedemnastej kolejce Skrwa Łukomie zmierzyła się na wyjeździe z wiceliderem Unią Iłów. Pierwszą bramkę zdobyli w 18 minucie gospodarze. Odpowiedź łukomian była natychmiastowa. Patryk Karczewski doprowadził do wyrównania. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. W drugiej Skrwie nie udało się już pokonać bramkarza Unii. Iłowianie mieli więcej szczęścia. W 60. minucie ustalili wynik meczu, Skrwa Łukomie przegrała z Unią Iłów 1:2.