Zamknij

Mistrzowska impreza w Sierpcu

01:21, 25.07.2023 Aktualizacja: 01:24, 25.07.2023
Skomentuj

 

 

To była największa impreza w trójboju siłowym klasycznym w Sierpcu. Trzy dni trwały zmagania juniorów i weteranów podczas mistrzostw Polski. Padło wiele rekordów. Wykazali się także zawodnicy z Sierpca.

 

Organizatorem zawodów był Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego, Zespół Szkół nr 1 oraz Uczniowski Klub Sportowy Mechanik Sierpc. Mistrzostwa Polski były eliminacjami do Mistrzostw Europy Juniorów w Trójboju Siłowym Klasycznym, które odbędą się na Węgrzech.

 

Ponad dwustu zawodników

Mistrzostwa odbyły się w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Sierpcu. Zawodników, działaczy, trenerów i zaproszonych gości powitał dyrektor szkoły Piotr Tyndorf. Inicjatorem zawodów był wielokrotny mistrz Polski, srebrny medalista mistrzostw Europy, obecnie nauczyciel i trener Wojciech Skorłutowski. Oficjalnego otwarcia dokonał wiceprezes PZKFiTS Grzegorz Nocek. W zawodach wzięło udział 217 zawodników z trzydziestu siedmiu klubów w Polsce. Zmagania odbyły się w czterech kategoriach wiekowych juniorek i juniorów oraz czterech kategoriach wiekowych weteranów i dwóch weteranek. Najmłodszy zawodnik miał czternaście lat, a najstarszy siedemdziesiąt jeden. Zawodnicy w każdej grupie wiekowej byli podzieleni według kategorii wagowych. Na trójbój siłowy klasyczny składają się trzy konkurencje: przysiad ze sztangą, wyciskanie sztangi leżąc i martwy ciąg.

Padło wiele rekordów Polski oraz życiowych. Jakub Zielonka z Team Wrocław w kat. wag. do 93 kg uzyskał łączny wynik 585 kg, Michał Mizia z Team Wrocław w kat. wag. do 74 kg w wyciskaniu na ławce zaliczył 157 kg, Damian Rusek z Team Wrocław kat. wag. do 83 kg w martwym ciągu miał 289,5 kg. Weteran Ryszard Wszoła w kat. wag. +125 kg z SCF Dąbrowa Górnicza osiągnął łączny wynik 735 kg (280 kg, 150 kg, 305 kg) , Najstarszy zawodnik Józef Bejgrowicz z Team Wrocław (kat wag. 83) w martwym ciągu zaliczył 210 kg. Bardzo dobrze spisali się też zawodnicy UKS Mechanik Sierpc. Wiktoria Prątnicka (juniorka do 16 lat) zajęła drugie miejsce w kat. +84 kg, osiągając wynik 290 kg (110 kg, 75 kg, 105 kg). Wiktoria zdobyła rekord Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Po srebro sięgnęła też Julia Manista (juniorka do 18 lat, kat. wag. 57 kg) z wynikiem 237,5 kg (85 kg, 40 kg, 110 kg). To rekordy życiowe Julki. Trzecie miejsce wywalczyli juniorzy do 18 lat - Szymon Wysocki w kat. wag. 66 kg (wynik 342,5 kg — 120 kg, 92,5 kg, 130 kg) oraz Mikołaj Krzywda w kat. wag. 83 kg (wynik 445 kg — 160 kg, 110 kg, 175 kg). Kacper Wilkanowski w kat. wag. 83 kg był czwarty z wynikiem 435 kg (145 kg, 105 kg, 185 kg). Paweł Różycki w kat. wag. 74 kg zajął siódme miejsce. Jego wynik to 380 kg (120 kg, 90 kg. 170 kg). Był to pierwszy start Pawła. W klasyfikacji drużynowej juniorów do lat 18 UKS Mechanik Sierpc zajął drugie miejsce.

 

Medal „Pro Mazovia”

Zawody były doskonałą okazją do uhonorowania osób, które zainicjowały rozwój sportów siłowych na terenie Sierpca. Były sportowiec i trener Kazimierz Czermiński został uhonorowany Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”. To specjalne wyróżnienie otrzymał od marszałka Adama Struzika. Podziękowania od prezesa Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego Pawła Filleborna za wkład w rozwój sportów siłowych otrzymali byli instruktorzy Kazimierz Czermiński i Jan Koszalski oraz prezes Ogniska TKKF „Kubuś” Jakub Grodzicki.

Wiele słów uznania za organizację mistrzostw Polski skierowano pod adresem Wojciecha Skorłutowskiego.

— Dziękuję za wsparcie organizacji imprezy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego, Starostwu Powiatowemu w Sierpcu, Burmistrzowi Miasta Sierpc, radnemu Rady Miejskiej Sierpca Piotrowi Rzeszotarskiemu, Zespołowi Szkół nr 1 w Sierpcu, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Sierpcu, firmie Sołdański Paweł Usługi Remontowo-Budowlane, firmie „Wiepol”, wypożyczalni samochodów Bako-Auto, Salonowi Masażu — Iwona Sujkowska, MOSiR Sierpc, a także wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc przy przygotowaniu i przeprowadzeniu mistrzostw. Dziękuję też zawodnikom walczącym na pomoście. Mam nadzieję, że spotkamy się w Sierpcu ponownie — powiedział Wojciech Skorłutowski.

Zadanie publiczne pn. Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów w Trójboju Siłowym Klasycznym było dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

[FOTORELACJA]2366[/FOTORELACJA]

[FOTORELACJA]2374[/FOTORELACJA]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%