Zamknij
REKLAMA

Konkurs na najciekawszą inicjatywę podczas ferii zimowych

17:35, 18.01.2019 | IP KWP Radom, za: KPP Sierpc/ Aleksandra Szarwińska/ opr. red.
REKLAMA
Skomentuj

Konkurs na najciekawszą inicjatywę profilaktyczno-edukacyjną, dotyczącą bezpieczeństwa dzieci i młodzieży oraz zagospodarowania czasu wolnego, organizowaną podczas ferii zimowych 2019 na terenie woj. mazowieckiego.

Do 28 stycznia 2019 roku można zgłaszać inicjatywy, które będą realizowane z dziećmi podczas ferii. Ferie na Mazowszu rozpoczynają się od 28 stycznia do 10 lutego 2019 roku. Nie wszyscy uczniowie szkół podstawowych i 3 klas gimnazjalnych spędzą je w sposób zorganizowany. Brak opieki osób dorosłych sprzyja podejmowaniu zachowań stanowiących bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia, np. korzystanie z lodowisk na zamarzniętych zbiornikach wodnych.

Dlatego Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu, Komendant Stołeczny Policji, Mazowiecki Kurator Oświaty i Wojewoda Mazowiecki ogłosili konkurs na najciekawszą inicjatywę dotyczącą organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w miejscu zamieszkania.

Celem głównym Konkursu jest:

inspirowanie osób i instytucji do nowatorskich działań profilaktycznych w czasie wolnym od zajęć szkolnych,

ograniczenie demoralizacji wśród osób małoletnich oraz promowanie zdrowego stylu życia,

pomoc w realizacji działań związanych z zagospodarowaniem czasu wolnego dzieci i młodzieży poprzez wyróżnienie inicjatyw profilaktycznych oraz promowanie bezpieczeństwa.

Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych, które będą realizować inicjatywy w terminie od 28 stycznia do 10 lutego 2019 roku. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest niekomercyjny charakter projektu.

Kryteriami oceny pomysłu zgłoszonego do konkursu będą: innowacyjność i pomysłowość odpowiadająca oczekiwaniom odbiorców, uniwersalność, czyli możliwość przetransponowania inicjatywy na płaszczyznę innych powiatów, promocja zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień, agresji i przemocy, przekazywanie elementów wiedzy wiktymologicznej.


Inicjatywy konkursowe zostaną ocenione przez komisję konkursową do 28 lutego 2019. roku.

 

Regulamin konkursu do pobrania na stronie:

http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/ra/dzialania-policji/aktualnosci/26484,Konkurs-na-najciekawsza-inicjatywe-profilaktyczno-edukacyjna-dotyczaca-bezpiecze.html

 

(IP KWP Radom, za: KPP Sierpc/ Aleksandra Szarwińska/ opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone