Zamknij

Agroprzedsiebiorca RP

00:21, 28.08.2022 . Aktualizacja: 00:23, 27.09.2022
Skomentuj

 

 

Wojciech Wilamowski i Anna Czachorowska wzięli udział w uroczystości wręczenia nagród w Konkursie Agroprzedsiębiorca RP 2021-2022, która odbyła się w Belwederze w Warszawie.

 

Konkurs Agroprzedsiębiorca RP organizowany jest przez Magazyn Ludzi Przedsiębiorczych AGRO oraz Stowarzyszenie AgroBiznesKlub. W tym roku odbył się już po raz trzydziesty pierwszy. Honorowym patronatem przedsięwzięcie objął wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk.

 

Szable, buzdygany i szyszaki

W uroczystości wzięli udział m.in. szef Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak-Bandych, wiceminister w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju wsi Ryszard Bartosik, prezes Zarządu KZSM Zw. Rew. Waldemar Broś.

— Osiągnięcie sukcesu w biznesie rolnym nie jest łatwe, a polski rolnik radzi sobie doskonale na europejskim rynku, wygrywając coraz częściej konkurencję nawet z krajami starej UE. Produkujemy żywność na najwyższym poziomie, a ludzi przedsiębiorczych w sektorze rolnym nie brakuje — podkreślił sekretarz stanu w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi Ryszard Bartosik.

Celem konkursu jest uhonorowanie oraz promocja najlepszych polskich rolników, a także przedstawicieli branży agrobiznesu. Wyróżnienia wręczane są w pięciu kategoriach: Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP, Zasłużony Promotor Agrobiznesu, Wybitny Agroprzedsiębiorca RP, Wybitny Promotor Agrobiznesu oraz Agroprzedsiębiorca Wszech Czasów RP. Nagrodami w konkursie są szable oficerskie, buzdygany i szyszaki.

 

Pod szpalerem z szablami

Wśród wyróżnionych nie brakuje także mieszkańców powiatu sierpeckiego. W 2013 roku tytuł Wzorowego Agroprzedsiębiorcy otrzymał Wojciech Wilamowski, rolnik z Mańkowa, który specjalizuje się w chowie bydła mlecznego.

— Takie konkursy są bardzo potrzebne. Nie chodzi tylko o docenienie pracy ludzi związanych z rolnictwem, ale też uświadomienie wszystkim, jak ważny jest to sektor naszej gospodarki. Bez produktów, które powstają na wsi, nie da się żyć. Wiele osób bardzo sielankowo wyobraża sobie naszą pracę, wielu mówi z pogardą o hodowcach zwierząt i producentach zbóż, warzyw, owoców, ale to my dostarczamy na stoły jedzenie. To warto podkreślać — powiedział przewodniczący Powiatowej Izby Rolniczej w Sierpcu Wojciech Wilamowski.

W tym roku wyróżniono czternaście osób, m.in. Józefa Grota — twórcę i współwłaściciela Zakładu Przetwórstwa Mięsnego „Grot” w Starowej Górze w woj. łódzkim, Karola Pawlaka — twórcę i współwłaściciela firmy Vitroflora w Trzęsaczu, Irenę Miedzińską — prezes Zarządu Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej WART-MILK w Sieradzu, Mirosława Dębskiego — kierownika Centrum Ortopedycznej Terapii Manualnej im. prof. Kaltenborna w Klinice Uzdrowiskowej „Pod Tężniami” w Ciechocinku.

Zgodnie z tradycją nagrodzeni przechodzili wzdłuż szpaleru, który tworzą laureaci poprzednich konkursów wznoszący szable ku górze. Wśród tych, którzy trzymali szable oficerskie, był Wojciech Wilamowski.

— Z wielką radością zawsze przyjmuję zaproszenie na tę imprezę i z dumą trzymam szablę oficerską nad nowymi wyróżnionymi. Razem pokazujemy, że polskie rolnictwo mimo trudności, mimo niepewnych czasów rozwija się, wprowadza nowe rozwiązania, ale też szanuje tradycje przodków — stwierdził Wojciech Wilamowski.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%