Zamknij
REKLAMA

RUSZAJĄ SZKOLENIA DLA NAUCZYCIELI

19:06, 22.09.2018 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 

Jak uczyć nowocześnie, ciekawie i skutecznie – ruszają konferencje dla nauczycieli i dyrektorów szkół z Mazowsza. Organizuje je urząd marszałkowski i Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów. Z uczestnikami konferencji spotka się członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

5 konferencji „Mazowiecka szkoła uczy nowocześnie” poświęconych będzie promowaniu aktywnemu rozwoju i innowacyjnych metod pracy z uczniem oraz wdrażaniu nowych technologii w szkołach naszego regionu. Konferencje będą się odbywać na przełomie września i października w Ostrołęce, Siedlcach, Ciechanowie, Radomiu i Płocku.

W ramach konferencji planowane są wystąpienia nauczycieli konsultantów OEIiZK w formule TED łączącej w sobie elementy technologii, rozrywki i designu. Chodzi o to, aby przedstawiać ważne idee i przekazywać uczniom wiedzę za pomocą interakcji z nimi w luźnej i sympatycznej atmosferze, tak aby prezentacja lub lekcja pobudziła ich do myślenia, zadawania pytań i szukania odpowiedzi.

Ważne jest też pokazanie, jakie możliwości daje stosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz warsztaty dla nauczycieli z elementami Escape room. W czasie ich trwania będzie można doświadczyć zarówno wielu emocji, jak i zdobyć cenną wiedzę i umiejętności dotyczące wykorzystania nowych technologii w szkole.

– Praca nauczyciela jest bardzo wymagająca. Sama pracowałam z uczniami przez wiele lat i wiem, jak ważne jest ciągłe doskonalenie się. Jestem pewna, że te konferencje wniosą wiele pożytecznej i praktycznej wiedzy, którą nauczyciele wykorzystają w swojej pracy, a dzięki warsztatom, spojrzą z innej perspektywy na sposoby nauczania – podkreśla Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

 

Konferencje odbędą się w pięciu miastach naszego regionu:

 

20 września 2018 r. o godz. 10:30 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce przy ul. Parkowej 6;

 

24 września 2018 r. o godz. 10:30 w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach przy ul. Mieczysława Asłanowicza 2;

 

27 września 2018 r. o godz. 10:30 w Zespole Medycznych Szkół Policealnych w Ciechanowie przy ul. Sienkiewicza 33;

 

5 października 2018 r. o godz. 10:30 w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu mieszczącym się przy ul. Kościuszki 5a;

 

8 października 2018 r. o godz. 10:30 w Zespole Szkół nr 3 w Płocku przy ul. Łukasiewicza 11.

 

Co ważne, udział w konferencji jest bezpłatny, warto więc z nich skorzystać.

 

Więcej informacji na temat konferencji oraz możliwość zgłoszenia udziału znajduje się na stronie Ośrodka: www.oeiizk.waw.pl

 

IP Marta Milewska/ Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone