Zamknij
REKLAMA

Rusza nabór do programu akceleracyjnego MAZOVIAN Startup

23:31, 21.07.2021 | IP
Skomentuj
REKLAMA

Rusza II edycja programu akceleracyjnego MAZOVIAN Startup dla innowacyjnych i odpowiedzialnych społecznie startupów oraz młodych firmy w początkowej fazie rozwoju. Realizatorem programu finansowanego ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego jest Youth Business Poland. Podczas trwającego 3 miesiące programu, startupy otrzymają wsparcie czołowych mentorów polskiej sceny startupowej oraz szansę pozyskania inwestora i finansowania na rozwój. Co więcej, w finałowym etapie programu jego uczestnicy zawalczą o nagrody o łącznej wartości 75 tys. zł. Zgłoszenia do programu przyjmowane są do 31 sierpnia 2021.

 

Mazowsze wspiera działania, mające na celu realizację strategii rozwoju regionu. Kluczem podniesienia atrakcyjności i poprawy jakości życia na Mazowszu są właśnie innowacje. Województwo mazowieckie to lider w wielu branżach i gałęziach gospodarki dlatego wspiera nie tylko innowacje technologiczne ale również przemysłowe, dotyczące sektora rolnego i spożywczego, z racji na specyfikę regionu.

W ramach Mazovian Startup organizowany jest cykl webinarów Startup Camp, które mają na celu przybliżyć możliwości innowacyjnych i odpowiedzialnych społecznie projektów startupom z całego regionu: zarówno mających siedzibę w Metropolii, jak i mniejszych miastach jak: Płock, Radom, Ciechanów i Płońsk. Najbliższe spotkanie odbędzie się już 21 lipca 2021 i będzie organizowane we współpracy z Płockim Parkiem Przemysłowo- Technologicznym. Temat spotkania to: Historie polskich startupów. Uczestnicy spotkania będą mogli dowiedzieć się m. in. w jaki sposób powstał i rozwinął się Plantalux- startup działający w branży technologicznej i rolniczej, oferujący jedno z najnowocześniejszych i zaawansowanych systemów oświetlenia na świecie oraz w jaki sposób podczas płockiego hackatonu zrodziła się idea aplikacji dla Seniorów, z sukcesem rozwijana przez jego założycielki. Prelegenci opowiedzą nie tylko o swoich początkach ale również sposobach skalowania i pozyskiwania partnerów oraz inwestorów na rozwój startupów. Zapisy na webinar dostępne są pod linkiem: https://rozwinbiznes.ybp.org.pl/startupcamp.

Startup Camp to również możliwość poznania szczegółów programu i sprawdzenie możliwości aplikowania do niego. Na pytania i wątpliwości odpowie prowadzący spotkanie Adrian Migoń, CEO YBP i kierownik programu Mazovian Startup. Program jest skierowany do startupów, bez zarejestrowanej działalności gospodarczej lub prowadzących startup, zarejestrowany na terenie Województwa Mazowieckiego nie dłużej niż 3 lata. Zakres działalności powinien wpisywać się w co najmniej jeden obszar Inteligentnych Specjalizacji Województwa Mazowieckiego: Bezpieczna żywność, Inteligentne systemy w przemyśle i infrastrukturze, Nowoczesny ekosystem biznesowy, Wysoka jakość życia. Uczestnicy programu otrzymają wsparcie mentorów, szkolenia, wsparcie w promocji ich projektów i dostęp do partnerów biznesowych oraz inwestorów. Finaliści zawalczą o nagrody główne w wysokości 50 000, 15 000 i 10 000 zł oraz atrakcyjne nagrody dodatkowe. Więcej o programie na stronie: https://mazovianstartup.ybp.org.pl/ .

Partnerami strategicznymi programu są: Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, RohlingSuus, PwC. Partnerzy merytoryczni: ReaktorX i Foodtech.ac. Partnerzy regionalni: Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny (PPP-T), Mazowiecki Park Naukowo-Technologiczny – Park Spółdzielczy w Płońsku (MPNT), Izba Przemysłowo-Handlowa Ziemi Radomskiej. Partnerzy medialni: WP i Mam Startup

(IP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%