Zamknij
REKLAMA

Status zwrotu – ruszyła nowa usługa w e-Urzędzie Skarbowym

23:08, 21.04.2021 | IP
Skomentuj fot. pixabay
REKLAMA

 

Nowa usługa umożliwia naszym klientom  dostęp do informacji o dokonanych zwrotach z podatków PIT i VAT. Będą mogli samodzielnie uzyskać informację o dacie zwrotu czy zaliczeniu nadpłaty na inne zobowiązania podatkowe. To kolejne ułatwienie KAS, które ogranicza konieczność wizyty podatnika w urzędzie skarbowym.

 

Status zwrotu – co się zmienia

Usługa umożliwia przeglądanie informacji o dokonanych od stycznia 2020 roku zwrotach z podatków PIT i VAT. W przypadku podatku PIT w usłudze dostępne będą informacje dotyczące statusu zwrotów z wszystkich form opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, wpłacanych przez podatnika, w tym przedsiębiorcę na indywidualny rachunek podatkowy (tzw. mikrorachunek podatkowy).

Korzyści dla klienta KAS

Dzięki nowej usłudze podatnik:

  • samodzielnie uzyska informację o dacie dokonania zwrotu, zaliczeniu nadpłaty na inne zobowiązania podatkowe lub przekazaniu jej do innego odbiorcy, np. przy zajęciu wierzytelności.
  • znajdzie informację o sposobie dokonania zwrotu i kwocie naliczonej opłaty pocztowej. W przypadku zwrotu z oprocentowaniem otrzyma też informację o kwocie wypłaconego oprocentowania.
  • nie będzie już musiał osobiście kontaktować się z urzędem skarbowym aby uzyskać informacje o statusie swojego zwrotu.

Korzyści dla KAS

To kolejne ułatwienie, które ogranicza konieczność wizyty podatnika w urzędzie skarbowym, przez co korzystnie wpływa na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w okresie pandemii Covid-19.

Umożliwienie klientom dostępu online do informacji o zwrotach przyczyni się do usprawniania naszej pracy w urzędach skarbowych ponieważ zmniejszy liczbę spraw załatwianych bezpośrednio z podatnikiem w formie papierowej.

Zapraszamy do bieżącego śledzenia informacji publikowanych w zakładce Program Klient KAS.

(IP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%