Zamknij
REKLAMA

Od czwartku można składać oferty o dofinansowanie z programu wsparcia osób starszych

18:08, 04.03.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Do końca ubiegłego roku za wspieranie aktywności seniorów odpowiadał m.in. Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020, czyli tzw. ASOS.

Od czwartku organizacje pozarządowe mogą składać oferty do nowego programu na rzecz osób starszych "Aktywni plus". Dofinansowanie projektów wynosi od 25 tys. do 250 tys. zł - przypomina szefowa MRiPS Marlena Maląg. Tegoroczny budżet programu wynosi 40 mln zł.

"W związku z tym, że działania te są wciąż potrzebne, a wręcz niezbędne przy realizowaniu skutecznej polityki senioralnej, zdecydowaliśmy o ich kontynuacji w ramach nowego Programu Wieloletniego na rzecz Osób Starszych +Aktywni plus+ na lata 2021-2025" - podkreśliła minister Maląg.

Wskazała, że organizacje pozarządowe i inne uprawnione podmioty mogą ubiegać się o dofinansowanie projektów kwotą od 25 tys. do 250 tys. zł.

"Tegoroczny budżet programu to 40 mln zł. Dofinansowanie przyznawane będzie w czterech priorytetowych obszarach: aktywność społeczna, partycypacja społeczna, włączenie cyfrowe oraz przygotowanie do starości" - dodała.

Oferty można składać od 4 marca 2021 r. do 26 marca 2021 r. do godz. 16.00 przez Generator Ofert dostępny na stronie internetowej https://das.mrips.gov.pl/. Wymagany wkład własny to co najmniej 10 proc. wartości dotacji. Za wkład własny uznaje się wkład pieniężny oraz wkład osobowy.

W latach 2021-2025 budżet programu wyniesie 200 mln zł.

Program ma zwiększyć udział osób starszych w aktywnych formach spędzania czasu wolnego, wspierać niesamodzielne osoby starsze i ich otoczenie w miejscu zamieszkania, a także rozwijać wolontariat osób starszych i zwiększyć ich zaangażowanie na rynku pracy. Program ma też wspierać seniorów w posługiwaniu się nowoczesnymi technologiami. Ma on wzmacniać trwałe relacje międzypokoleniowe, kształtować pozytywny wizerunek osób starszych oraz zwiększyć bezpieczeństwo seniorów.(PAP)

Autorka: Karolina Kropiwiec

kkr/ joz/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%