Zamknij

Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie

IP 08:54, 14.09.2019 Aktualizacja: 08:56, 14.09.2019
Skomentuj

Z dniem 1 października 2019 r. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie zmienia nazwę na Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie.

Za patrona Uczelni wybrano Ignacego Mościckiego – pochodzącego z północnego Mazowsza (urodzonego w Mierzanowie koło Gruduska), absolwenta Politechniki Ryskiej i Uniwersytetu we Fryburgu Szwajcarskim, wybitnego naukowca i wynalazcę, profesora Politechniki Lwowskiej i Politechniki Warszawskiej, budowniczego polskiego przemysłu chemicznego , prezydenta II Rzeczypospolitej w latach 1926-1939.

Szlachetna postawa, dorobek naukowy oraz zasługi jakie osiągnął w trudnym okresie umacniania się polskiej państwowości niech będą wzorem do naśladowania dla całej społeczności akademickiej naszej Uczelni.

Uroczystości związane z nadaniem Uczelni imienia Patrona odbędą się podczas inauguracji Nowego Roku Akademickiego 2019/2020.

Już teraz zapraszamy do Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie i w Mławie.

(IP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekstrasierpc.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%