Zamknij
REKLAMA

Pieniądze na wsparcie Rodzinnych Ogródków Działkowych i dla OSP

20:20, 10.07.2019 | opr. red.
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Samorząd województwa mazowieckiego podjął decyzję o uruchomieniu wsparcia dla OSP, ogródków działkowych oraz na ochronę powietrza. Z dwóch pierwszych programów skorzystają mieszkańcy powiatu sierpeckiego.

 

Ogródki działkowe

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Działkowców Mazowsze został w tym roku uruchomiony po raz pierwszy. Jest to program wsparcia dla działkowców. W ramach programu wpłynęły 92 wnioski i wszystkie otrzymały dofinansowanie. Na ich realizację samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył blisko 737 tys. zł. W subregionie płockim ponad 31 tys. zł otrzymało pięć inwestycji. Wśród nich znalazły się dwie przedstawione przez Rodzinne Ogródki Działkowe znajdujące się w Sierpcu. ROD im. Marii Konopnickiej otrzymał 3.985,20 zł na modernizację instalacji systemu monitoringu na swoim terenie. ROD Malinka zaś wystąpił o wsparcie budowy wodociągu zasilającego w wodę. Dostał na ten cel 7.947,24 zł.

Strażacy

Samorząd Mazowsza uruchomił też dodatkowe wsparcie dla mazowieckich OSP. Przeznaczono na ten cel 10 mln zł. Złożonych zostało 516 wniosków, 285 z nich zostanie dofinansowanych, w tym 22 z subregionu płockiego. Na mobilny agregat prądotwórczy dotację w wysokości 29 tys. 600 zł otrzyma OSP Ligowo.

(opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz