Zamknij
REKLAMA

Wsparcie finansowe dla Ochotniczych Straży Pożarnych na Mazowszu

08:30, 13.06.2019 | IP
Skomentuj
REKLAMA

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie przypomina, że do piątku, 14 czerwca 2019 r., trwa nabór wniosków na zakup specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w akcjach ratowniczych oraz podczas usuwania skutków zagrożeń dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa mazowieckiego w ramach programu priorytetowego pn. „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych”.

- Jednym z naszych priorytetów jest poprawa warunków funkcjonowania jednostek ochrony przeciwpożarowej, dlatego Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oferuje wsparcie finansowe na zakup specjalistycznego sprzętu, wykorzystywanego w akcjach ratowniczych oraz podczas usuwania skutków zagrożeń, w tym m.in. samochodów ratowniczo-gaśniczych oraz specjalistycznego sprzętu pływającego - informuje Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Anna Król.

Formą dofinansowania w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych” jest dotacja w wysokości do 50% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

Jednocześnie informujemy, że w poniedziałek,  17 czerwca 2019r.,  rozpoczyna się nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć z zakresu nadzwyczajnych zagrożeń środowiska w ramach programu pn.: „Zapobieganie zagrożeniom środowiska i poważnym awariom oraz usuwanie ich skutków poprzez zakup sprzętu ratowniczego”. Celem tego wsparcia jest unowocześnienie wyposażenia ratowniczego służb powołanych do zapobiegania, ograniczania i likwidacji nadzwyczajnych zagrożeń środowiska i poważnych awarii, umożliwiającego zwiększenie skuteczności działania.  W ramach przedmiotowego programu można uzyskać dofinansowanie w formie dotacji oraz pożyczki. Fundusz dopuszcza możliwość udzielenia dofinansowania na to samo zadanie w różnych opisanych wyżej formach, na podstawie oddzielnych umów, z zastrzeżeniem, że łączna kwota dofinansowania  ze środków Funduszu nie może przekroczyć 100% kosztów kwalifikowanych zadania.

 

Wnioski wraz załącznikami należy składać w siedzibie Funduszu w Warszawie ul. Ogrodowa 5/7, 00-893 Warszawa.

- Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie wspiera Ochotniczą Straż Pożarną na Mazowszu, przekazując wsparcie finansowe na zakup samochodów ratowniczo – gaśniczych oraz specjalistycznego sprzętu.  W ciągu ostatnich kilku lat w sumie przekazaliśmy  blisko 40 milionów złotych bezzwrotnego wsparcia finansowego oraz ponad 7 milionów złotych w formie pożyczki. Dzięki temu zakupiono  około  200 samochodów ratowniczo – gaśniczych różnego typu dla Mazowieckich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnych - mówi Prezes WFOŚiGW w Warszawie Anna Król.

Szczegóły dotyczące obu Programów oraz potrzebne dokumenty znajdą Państwo tutaj:

„Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych”.

http://wfosigw.pl/strefa-beneficjenta/programy2019/PW/NZ1

„Zapobieganie zagrożeniom środowiska i poważnym awariom oraz usuwanie ich skutków poprzez zakup sprzętu ratowniczego”.

http://wfosigw.pl/strefa-beneficjenta/programy2019/PW/NZ2

(IP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz