Zamknij
REKLAMA

Sierpeckie Dni Rolnika w Studzieńcu

22:06, 21.05.2019 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu po raz piąty zorganizował Sierpeckie Dni Rolnika. Można było zapoznać się z nowinkami z branży rolniczej, zwiedzić wystawę zwierząt hodowlanych, spróbować pysznych ciast, a także poznać ofertę edukacyjną szkoły.


 

Honorowy patronat objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego. Zmieniono trochę formułę Dni. Zamiast w piątek i sobotę, tym razem impreza odbyła się w niedzielę i poniedziałek.

- Niedziela jest dla rolników dniem, w którym mogą sobie pozwolić na wyjście. Zmiana okazała się strzałem w dziesiątkę. Jeszcze tylu gości nie mieliśmy – powiedziała dyrektor szkoły Elżbieta Butajło.

 

Targi rolnicze

Na głównym placu przed szkołą firmy z branży rolniczej prezentowały swoje wyroby. Można było zobaczyć wiele maszyn, ale też porozmawiać z wytwórcami pasz, urzędnikami, którzy zajmują się m.in. dopłatami dla rolników, czy zapoznać się z ofertą towarzystw ubezpieczeniowych. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz prac polowych. Po raz kolejny zaprezentowano maszynę, która nie jest jeszcze zbyt popularna. Wiele osób przyglądało się sadzeniu ziemniaków przy jej użyciu. Najmłodsi bardzo dużo czasu spędzali na wystawie zwierząt hodowlanych.

Na scenie wystąpiły dzieci z zerówki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu. Można było oklaskiwać również występ pary tanecznej ze szkoły „Artdance”, zespołu wokalnego „Zatorzanie”, Orkiestry Dętej z Łukomia i pokaz barmański w wykonaniu uczniów ZSCKR w Studzieńcu. Nie brakowało chętnych do udziału w konkursach m.in. dojeniu krowy na czas, mini-turnieju gmin czy konkursie na najciekawsze stoisko wystawiennicze. Można było też popływać kajakiem.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Sierpeckie Partnerstwo” zorganizowało konkurs na najlepsze ciasto. Najbardziej smakowało ciasto przyrządzone przez Koło Gospodyń Wiejskich w Gozdowie. Drugie miejsce zajęły panie z sołectwa Rzeszotary – Zawady, a trzecie Koło Gospodyń Wiejskich Studzieniec gm. Sierpc. Podziękowania za udział otrzymały: Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich „Mazowianka” gm. Mochowo, Koło Emerytów i Rencistów ze Szczutowa oraz Koło Gospodyń Wiejskich Nowe Zgagowo.


 

Dzień Otwarty Szkoły

Drugi dzień imprezy to Dzień Otwarty Szkoły w Studzieńcu. Można było zajrzeć do wszystkich pracowni. Duże zainteresowanie budziły kuchnie, gdzie częstowano pysznymi i zdrowymi przekąskami. Można było też spróbować mrożonych w ciekłym azocie owoców. W hali sportowej odbywały się pokazy, m.in. swoje umiejętności pokazywali uczniowie z technikum żywienia i usług gastronomicznych. Można było też usiąść za sterami symulatora kombajnu i skosić pole kukurydzy. Jedna z sal zamieniła się w salon piękności, bo przecież nie tylko nauką człowiek żyje. Chętnie oglądano też internat. Gimnazjalistów i uczniów ósmych klas szkół podstawowych nie trzeba było namawiać do udziału w konkursach. Na zakończenie można było usiąść przy ognisku i zjeść samodzielnie upieczoną kiełbaskę.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz