Zamknij
REKLAMA

Nowe Prezydium Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych

17:01, 07.02.2019 | A.M
REKLAMA
Skomentuj

 

 

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Sierpcu odbyło się posiedzenie Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych.

 

Uczestniczyli w nim wicestarosta Jarosław Ocicki, dyrektor PCPR w Sierpcu Agnieszka Gorczyca oraz członkowie Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych Aleksandra Malinowska, Joanna Kozakowska oraz Jolanta Sulkowska. Na posiedzeniu wybrany został nowy skład Prezydium Rady. Przewodniczącą została Aleksandra Malinowska, wiceprzewodniczącym Wojciech Rychter, a sekretarzem Jolanta Sulkowska. Pozytywnie zaopiniowane zostały także zasady przyznawania dofinansowania ze środków PFRON zaopatrzenia w środki pomocnicze i przedmioty ortopedyczne oraz uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych w 2019 r. Pierwszeństwo w uzyskaniu dofinansowania uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym mają: osoby niepełnosprawne do 16 roku życia; osoby niepełnosprawne od 16 do 24 roku życia uczące się i niepracujące bez względu na stopień niepełnosprawności; osoby niepełnosprawne posiadające ważne orzeczenie o znacznym i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne).

Dofinansowanie ze środków PFRON do zakupu aparatów słuchowych: dla osób powyżej 24 roku życia nieuczących się i niepracujących przyznawane jest do wysokości 100% sumy kwoty limitu wyznaczonego przez ministra właściwego do spraw zdrowia oraz wymaganego udziału własnego osoby niepełnosprawnej w zakupie aparatów słuchowych, jeżeli cena zakupu jest wyższa niż ustalony limit; dofinansowanie ze środków PFRON dla osób powyżej 24 roku życia nieuczących się i niepracujących przyznawane jest tylko do jednego aparatu słuchowego.

Starostwo Powiatowe

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekstrasierpc.pl | Prawa zastrzeżone