Zamknij
REKLAMA

Śmiertelny wypadek w Zamościu

23.13, 04.01.2023 . Aktualizacja: 15.30, 06.01.2023
Skomentuj fot. KPP Sierpc
REKLAMA

 

 

W Zamościu 47-letni mieszkaniec gminy Rościszewo zginął w wypadku. Szedł poza obszarem zabudowanym bez odblasków. Policjanci z Sierpca pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

 

Do wypadku doszło w poniedziałek, 2 stycznia 2022 r., około godziny 17:00 poza obszarem zabudowanym, w miejscu nieoświetlonym. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 33-letni kierowca samochodu marki Seat potrącił 47-letniego pieszego, który poruszał się prawą strona drogi i nie posiadał przy sobie elementów odblaskowych. W wyniku zdarzenia mieszkaniec gminy Rościszewo zginął na miejscu. Kierowca był trzeźwy, ale prowadził pojazd po cofnięciu uprawnień. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu po cofnięciu uprawnień oraz niestosowania się do zakazu sądowego. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

— Po raz kolejny przypominamy - pamiętajmy o odblaskach. Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Pamiętajmy, pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego — mówi oficer prasowa KPP Sierpc asp. Katarzyna Krukowska.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%