Zamknij
REKLAMA

Słowo na Boże Narodzenie dziekana dekanatu sierpeckiego

02.01, 25.12.2022 ks. kan. mgr Józef Roman Łozecki — dziekan dekanatu sierpeckiego Aktualizacja: 02.02, 25.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

 

 

„Od dwóch tysięcy lat Kościół jest jakby kołyską, w której Maryja składa Jezusa, aby wszystkie narody mogły Go wielbić i kontemplować”. Niech te słowa św. Jana Pawła II przypominają wszystkim, że w święta Bożego Narodzenia przeżywamy pamiątkę narodzin Jezusa Chrystusa, naszego Odkupiciela. Dziękujemy Bogu, że dał nam swojego Syna, który przynosi nam zbawienie. Przez wieki Bóg pozostawiał w ludzkiej historii liczne znaki swojej miłującej obecności. W betlejemskim żłobie ofiarował nam jednak Dar wyjątkowy: Jego święta obecność stała się widzialna w ludzkiej postaci. A my wierzymy, że to, co dokonało się przed wiekami, odnawia się dzisiaj w Kościele. Wiara ludu chrześcijańskiego — jak poucza nas papież Franciszek — przeżywa bowiem na nowo w liturgii Bożego Narodzenia tajemnicę Boga, który przychodzi, który przyjmuje nasze śmiertelne ciało, który staje się mały i ubogi, aby nas zbawić. On przybywa, by pokazać nam drogę, która prowadzi do prawdziwego szczęścia. I nawet, gdy na tej drodze pojawia się Krzyż, On nigdy nie pozostawia nas w samotności.

Bóg przyjął nasze ciało i stał się jednym spośród nas, abyśmy mogli Go na nowo rozpoznać i przyjąć we wszystkich sytuacjach naszego życia, w naszej trudnej niekiedy codzienności. Ten, który jako Bóg jest człowiekiem, a jako człowiek Bogiem, jest naprawdę zawsze z nami. Przychodząc na ten świat, jak każdy z nas, jako małe, bezbronne dziecko, które potrzebuje miłości, opieki i czułości, kruszy w nas egoizm, obojętność, przełamuje niepewność i strach. Budzi w ludzkich sercach nadzieję i radość tak, jak wtedy obudził ją w sercu Maryi, Józefa i wszystkich, którzy wyszli Mu na spotkanie.

Życzę radosnych, dobrych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia. Niech błogosławieństwo Dzieciątka Jezus towarzyszy Waszemu życiu, dniom, pracom, codzienności. Niech prawda o Bożym Synu, który przybrał naturę ludzką i stał się jednym z nas, umacnia ludzką godność i wspólnotę z Kościołem, którego On, Jezus Chrystus, jest głową. Dla każdego z nas miłujący Bóg Ojciec przygotował miejsce i zadanie przy Narodzeniu swojego Syna. Stańmy odważnie, pełni pokoju, przy Synu Bożym, poczujmy się rodziną Kościoła Świętego.

W tych pięknych bożonarodzeniowych chwilach życzę Wam, byście wśród nawału codziennych obowiązków odkrywali tę cichą i delikatną, a równocześnie pełną miłości i mocy, obecność Boga. W te święta Bożego Narodzenia poczujmy się kochanymi przez Jezusa Chrystusa. Przyjmijmy Go do swojego życia, starajmy się zawsze być z Nim i na Jego miłość odpowiadać naszą miłością.

Ks. kan. mgr Józef Roman Łozecki — dziekan dekanatu sierpeckiego

(ks. kan. mgr Józef Roman Łozecki — dziekan dekanatu sierpeckiego)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%