Zamknij
REKLAMA

Weekend Cudów

09.58, 24.12.2022 . Aktualizacja: 12.13, 26.12.2022
Skomentuj fot. Szlachetna Paczka
REKLAMA

 

 

Po raz kolejny mogliśmy wziąć udział w cudzie, a nawet w Weekendzie Cudów dla Sierpca. Jedenasty raz Szlachetna Paczka w naszym powiecie zmieniała życie darczyńców, wolontariuszy i obdarowanych.

 

Dwa miliony osób w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie, w tym prawie pół miliona dzieci i 276 tys. seniorów. W weekend 10-11 grudnia 2022 r. w 15 tys. 482 domach pojawiła się nadzieja. Dzięki darczyńcom i wolontariuszom udało się spełnić wiele marzeń, o nowych spodniach, bluzie, kosmetykach, kredkach, pluszowym misiu, opale czy sprzęcie AGD.

 

Radość i łzy

W Sierpcu po raz jedenasty odbył się finał Szlachetnej Paczki. Honorowy patronat objęli Starosta Powiatu Sierpeckiego i Burmistrz Miasta Sierpc. W tegorocznej akcji wzięło udział dwudziestu czterech SuperW, dwudziestu trzech wolontariuszy, dwóch kierowców, tysiąc siedemset dziewięćdziesiąt cztery osoby przygotowujące paczki. To dzięki nim dwadzieścia pięć rodzin otrzymało pomoc.

— Udało nam się pozyskać darczyńców dla wszystkich. Nasze rodziny wspomogło wiele osób, często są to pracownicy instytucji, placówek oświatowych, członkowie stowarzyszeń, prywatne osoby. W ostatniej chwili jedną z paczek przygotowywali sami wolontariusze — opowiadał lider zespołu, którym po raz drugi był Michał Perek.

Przez dwa dni darczyńcy dostarczali przygotowane paczki do magazynu, który mieścił się, dzięki wsparciu dyrektor Ewy Jancewicz, w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu.

— Przez dwa dni magazyn był drugim domem dla wolontariuszy, miejscem spotkań z darczyńcami, rozmów, podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów. Przez dwa dni wolontariusze pokonali ponad 450 km, przenosili kilkadziesiąt paczek, wspierali się i nawiązywali więzi, które będą dla nich ważne już zawsze, a przede wszystkim pomagali drugiemu człowiekowi. Kiedy podjeżdżaliśmy z paczkami, rodziny nie wierzyły, że to wszystko dla nich, zaczynały płakać. A my wnosiliśmy kolejne pudła, siedemnaste, osiemnaste, dwudzieste piąte, mieszkanie się zapełniało. Rodziny nie wiedziały, co mówić, jak dziękować — mówił lider zespołu.

 

Podziękowania

Jedenasta edycja zakończyła się uroczystym podsumowaniem, na które zostali zaproszeni sponsorzy oraz wszyscy ci, którzy przyczynili się do organizacji finału, tj. Jarosław Perzyński — burmistrz miasta Sierpc, Andrzej Cześnik — starosta sierpecki, Ewa Jancewicz — dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu, Aneta Ciemiecka — dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sierpcu, Agnieszka i Mariusz Brodzińscy — „Delikatesy Familijne”, Katarzyna Przybyłowska — „Pracownia szyldów i reklam”, Lines and dots by Kamil Maj — Studio Tatuażu, Izabela Linowska — „Pizzeria Bella”, Paweł Kozakowski — wypożyczalnia samochodów Bako Auto, Iwona i Jacek Telesiewicz  —  Zajazd Sonata, redakcja Ekstra Sierpc Wiadomości Lokalne, Magdalena Linowska oraz Julita Lemanowicz.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki dziękują wszystkim osobom, również tym, które pozostają anonimowe, a bez których Weekend Cudów nie byłby tak magicznym czasem.

— W wielu sierpeckich domach zagościła nadzieja na lepsze jutro, z pewnością tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą wyjątkowe, bo Szlachetna Paczka łączy ludzi w osiągnięciu tego samego celu, jakim jest pomoc drugiemu człowiekowi w trudnej sytuacji — powiedział Michał Perek.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%