Zamknij
REKLAMA

Pamięci kapelana Solidarności

18.33, 02.11.2022 . Aktualizacja: 21.58, 06.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

 

 

W tym roku minęła 38. rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. O swoim kapelanie pamiętał sierpecki oddział NSZZ Solidarność. Jak co roku, w sierpeckiej farze odprawiono mszę świętą w intencji ojczyzny.

Na nabożeństwo przybyły poczty sztandarowe. Byli też przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu, NSZZ Solidarność, rycerze św. Jana Pawła II, członkowie Towarzystwa Historyczno-Patriotycznego Ziemi Sierpeckiej „Pamięć i Prawda”, mieszkańcy Sierpca, wierni. Mszę odprawił proboszcz ks. Sławomir Zalewski i ks. Adam Kowalski. Proszono Boga o zachowanie chrześcijańskiej tożsamości Polski, pokój i jedność oraz solidarność pomiędzy rodakami. Podczas homilii proboszcz przypomniał słowa ks. Jerzego, że „musimy nauczyć się odróżnić kłamstwo od prawdy”.

— Myślę, że to jedno z największych zadań, jakie stoją przed nami, Polakami. Ciągle jest to aktualne. […] Musimy walczyć o prawdę. „Nigdy jeszcze tak okrutnie nie chłostano naszych grzbietów batem kłamstwa i obłudy” - to słowa księdza Jerzego. Ideologie, które kierują się kłamstwem i przemocą, upadają i przynoszą złe owoce, spustoszenie moralne, choćby nie wiadomo jak szczytne i wzniosłe hasła wznosiły — mówił ks. Sławomir Zalewski.

Po mszy przed tablicą upamiętniającą kapelana Solidarności przewodniczący sierpeckiego oddziału NSZZ Solidarność Józef Mróz podziękował wszystkim za przybycie. Wspominano księdza Jerzego Popiełuszkę i jego męczeńską śmierć. Złożono kwiaty i zapalono znicze.

Uczczono też pamięć Jana Pawła II, którego 44. rocznica wyboru na papieża minęła 16 października.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%