Zamknij
REKLAMA

Regionalna Akademia Liderek

18.11, 27.10.2022 . Aktualizacja: 18.11, 27.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

 

W Sierpcu odbyła się z inicjatywy Stowarzyszenia Kobiety w Centrum Regionalna Akademia Liderek. Jej organizatorkami były członkinie oddziału Mazowsze Północ, a hasłem przewodnim „Piękna i zdrowa”.

 

Akademia trwała dwa dni. Rozpoczęła ją dyskusja „Solidarne kobiety — solidarni mężczyźni” z udziałem marszałka Adama Struzika, burmistrza Jarosława Perzyńskiego, dziennikarzy Katarzyny Zdanowicz i Wojciecha Bojanowskiego, aktywistki i inicjatorki Euromajdanu Natalii Panczenko oraz prezeski Stowarzyszenia Kobiety w Centrum Magdaleny Sobkowiak-Czarneckiej. Głos w sprawie równouprawnienia zabrał rzecznik praw obywatelskich prof. Marcin Wiącek. Można było skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych oraz cytologicznych. Podczas dwudniowych warsztatów uczestniczki miały możliwość dowiedzieć się m.in. jak dbać o siebie, swoje ciało, jak z ograniczenia zrobić walor, jak budować społeczność wspierającą zdrowie psychiczne, czym jest marka osobista, kompetencje liderskie. Ambasador UE Urszula Gacek poprowadziła panel „Unia jest kobietą”.

Prezeską Oddziału Mazowsze Północ jest Wiesława Rybicka-Bogusz. Za koordynację działań na terenie Sierpca i powiatu sierpeckiego odpowiada Dorota Żbikowska. Uczestniczki otrzymały sporą dawkę wiedzy, wsparcia, certyfikaty. Miały też szansę wylosować wyjazd do Brukseli.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%